Aby mieć dobrą pamięć i mocny intelekt nasz mózg musi być utrzymywany w dobrej formie. Najprościej mówiąc wystarczy prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiać sport, unikać używek, jeść dietę śródziemnomorską. Bardzo ważną rolę w diecie szarych komórek spełniają flawonoidy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki temu nasze myślenie będzie pobudzone a pamięć poprawiona. Flawonoidy poprawiają przepływ krwi w mózgu oraz przeciwdziałają tworzeniu się płytek miażdżycowych. Ograniczają one także możliwość powstania zakrzepów. Aby w naszym organizmie było dużo tych substancji to wystarczy spożywać suszone owoce. Takie owoce mają największe stężenie barwników. Bogatym źródłem flawonoidów jest także Ginko biloba, czyli miłorząb japoński. Jeśli chodzi o wspomniane kwasy tłuszczowe to znajdziemy je w rybach morskich, orzechach, awokado, oleju rzepakowym i siemieniu lnianym. Musisz też wiedzieć o tym, że osoby aktywne umysłowo rzadko mają problemy z pamięcią, udowodnili to badacze. Jedną z lepszych rad na pamięć jest czytanie – prasy, i książek. W Internecie znajdziemy też specjalny trening dla szarych komórek. Chodzi tu o wykonywanie codziennych czynności w nieco nowatorski sposób. Taka sytuacja powoduje, że nasz umysł jest bardziej plastyczny. Ciekawe jest na przykład robienie różnych czynności drugą ręką. Jeśli jesteś praworęczny to raz na jakiś czas umyj zęby lewą ręką. Ciekawe jest też jedzenie z zamkniętymi oczami i specjalne delektowanie się smakiem. Efekt przynosi też wąchanie, na przykład, gdy czekasz aż się zagotuje woda na kawę to powąchaj cytrynę czy wanilię. Jeśli słuchasz muzyki to zacznij ją z czymś kojarzyć. Jeden z rekordzistów potrafi zapamiętać 930 cyfr w kolejności w ciągu 5 minut. Twierdzi, że jest to możliwe przy zastosowaniu mnemotechniki. W naukowym języku nazywa się tak techniki ułatwiające zapamiętywanie. Chodzi o tym by każdą nową informację powiązać z czymś nam znanym. Jeśli masz problemy z pamięcią nie lekceważ ich, musisz uważać, jeśli w rodzinie były przypadki zachorowania na Alzheimera. Gdy czujesz, że coś jest nie tak to zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu lub do psychiatry,. Ale co to jest zapominanie zwykłe a co to chorobowe. Normalnym zachowaniem jest, jeśli zapodziewają się mało ważne rzeczy takie jak okulary, klucze książki. W chorobie Alzheimera zdarza się gubić ważne rzeczy takie jak karty kredytowe, dokumenty. Wskazówką jest też zostawianie tych rzeczy w dziwnych miejscach. Dla przykładu zostawianie dokumentów w lodówce.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Fordanserki

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…