Jak wszyscy wiemy urlop macierzyński jest dość krótki, jednak spora część kobiet właśnie na nim poprzestaje, ponieważ nie chce narażać się na utratę dochodu. Jest to prawda jednak nie do końca, ponieważ zgodnie z prawem będąc na urlopie wychowawczym możemy dorabiać. Urlop taki przysługuje nam wtedy, gdy nasz łączny staż pracy przekracza sześć miesięcy, wlicza się do tego stażu także poprzednie zakłady pracy. Co ciekawe z urlopu tego można korzystać do momentu aż nasze dziecko ukończy cztery latka. Konieczne jest spełnienie kilku warunków by móc z niego w pełni korzystać. Praca, którą podejmiemy w tym okresie nie może uniemożliwiać ci opieki nad dzieckiem. Możesz dorabiać u swojego pracodawcy i u innych też, w drugim przypadku nie musimy pytać o zgodę naszego ostatniego szefa. Jeśli dorabiasz na podstawie umowy o pracę czy też umowy o dzieło to możesz pracować na cały etat, jeśli natomiast na zasadzie umowy o pracę t pełny etat nie wchodzi grę. Nie jest problemem, jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą, prawo nie ma nic przeciwko takiej działalności. Gdy znajdujesz się na urlopie wychowawczym to przysługuje ci zasiłek rodzinny wraz z różnymi dodatkami. Możesz te świadczenia pobierać nadal pod warunkiem, że po dodaniu dochodów wynoszą one mniej jak 504 zł na osobę miesięcznie. Są też pewne inne warunki, chodzi m.in. o to, że jeśli w czasie urlopu wychowawczego pobierasz dodatek do zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem to możesz stracić prawo do niego, gdy się okazało, że rzeczywista praca uniemożliwia ci prawidłową opiekę na dzieckiem. Pamiętaj, że praca do czterech godzin dziennie lub praca w domu nie odbierze ci prawa do tego zasiłku. Urlop taki dostajesz na podstawie napisanego przez siebie wniosku i jest on dzielony maksymalnie na cztery części. W razie potrzeby taki urlop można przerwać i wrócić do pracy, trzeba o tym fakcie powiadomić firmę nie później niż na 30 dni przed planowanym powrotem do pracy. Pamiętaj także o tym, że na takim urlopie masz możliwość przebywać łącznie trzy lata wiele pań nie korzysta, bo boi się, że w domu zabraknie pieniędzy, ale cześć idzie n taki urlop i na nim dorabia, ratując tym samym domowy stan budżetu. Mam nadzieję, że powyższy artykuł ułatwił ci wybór tego czy zostać maluszkiem czy też nie. Rozłąki zawsze są trudne, jednak czasem kobieta po prostu nie ma innego wyjścia jak zostawić dziecko i iść do pracy, szczególnie, jeśli rodzina ma zaciągnięty kredyt hipoteczny.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…