Wśród nas coraz więcej osób decyduje się na właśnie wegetariańską dietę. Czy rzeczywiście opłaca się zrezygnować z mięsa na rzecz warzyw i owoców? Wielu badaczy twierdzi, że człowiek z natury jest roślinożercom. Przecież nie mamy takich zębów jak drapieżniki, które rozrywają i siekają pokarm. Mamy też jelita takie, które świadczą o tym ze rośliny są naszym przeznaczeniem. Podobnie ze śliną, u nas ma ona odczyn zasadowy a u większości mięsożerców jest ona kwaśna. Wiele nastolatek decyduje się na wegetarianizm, ale czy im to nie zaszkodzi jełki będzie on bardzo radykalny. Otóż większość specjalistów od żywienia twierdzi, że może to być niebezpieczne. Ryzykowna jest rezygnacja z mleka, serów, jaj. Z kolei witarianie jedzą tylko surowe warzywa i owoce. Frutarianie spożywają wyłącznie owoce, nasiona orzechy. Oni też myślą, że rośliny czują, więc nie zrywają tych owoców z drzewa tylko czekają aż same spadną. Jeśli nasza dieta będzie podobna do tych przedstawionych to możemy narazić nasz organizm na niedobór witamin i minerałów oraz innych pożytecznych substancji. Nasz układ odpornościowy może przez to być bardzo osłabiony a to z kolei może być przyczyną groźnych chorób i infekcji. Dlatego nawet dieta wegetariańska powinna być urozmaicona. Nie myśl też, że soja i jej przetwory zastąpią mięso w diecie. Soja to prawda, ma sporo cennych składników, ale w żadnym stopniu nie zastąpi ona mięsa. Dlatego w diecie nie można się ograniczać tylko do produktów tego pochodzenia. Soja u mężczyzn spożywana w dużej ilości może doprowadzić nawet do bezpłodności. Dieta musi być bardzo urozmaicona, oprócz standardowych warzyw i owoców koniecznie powinny w niej się znaleźć takie składniki jak ryż, fasola, kukurydza, płatki zbożowe z mlekiem. Przeciwnicy tej diety twierdzą też, że powinno się podczas niej brać zastrzyki z witaminą b12. Jednak zastrzyki takie są stosowane wyłącznie z zalecenia lekarza, jeśli w przewodzie pokarmowym są problemy z wchłanianiem substancji. Jeśli mamy niedobór tej witaminy to wystrzyc dawka w tabletkach. Pamiętaj, że wegetarianin dostarcza swemu organizmowi więcej witamin niż mięsożerca. Jeśli masz problemy z żelazem to oprócz szpinaku musisz jeść fasolę, żółtka jaj, płatki owsiane, suszone morele. Wybierając produkty wegetariańskie dokładnie czytaj etykiety gdyż do niektórych z nich dodawane są produkty zwierzęce. Największą zagadką jest to czy jak wegetarianka zajdzie w ciąże to musi zacząć jeść mięso. Poglądy SA podzielone, co do tego. Ale warto jeść nawet niewielkie ilości czerwonego mięsa, czasem może się okazać konieczna suplementacja żelaza, nawet poprzez zastrzyki.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…