Otaczający nas świat jest dla naszych uszu coraz bardziej groźny. Po prostu jest on dla nas za głośny. Dlatego też słuch pogarsza Se nam bardziej niż naszym przodkom. Przyczyną hałasu jest oczywiście rozwój cywilazycyjny. Najczęstszym problemem ze słuchem jest niedosłuch starczy, jest to stopniowo narastająca trudność w odróżnianiu dźwięków mowy, szczególnie w miejscach gdzie tacza nas hałas. W tych miejscach, bowiem nasze słowa muszą konkurować z innymi dźwiękami. Sytuacja tak ma miejsce chociażby na ulicy czy w supermarkecie. Nasze organy słuchu starzeją się, komórki uchu nie potrafią się odnawiać, więc z upływem lat słuch się pogarsza. Jednak mogą być też inne przyczyny problemów ze słuchem, na przykład zbierająca się w kanale słuchowym woskowina, która może doprowadzić do zakażenia. Czasem winne są tez guzy uciskające i często też uszkadzające błonę bębenkową i kosteczki słuchowe ucha środkowego. Dość groźne jest też długotrwałe wystawianie preparatu słuchowego na głośne dźwięki. Wystarczy rzez dłuższy czas słuchać dość głośnej muzyki by pogorszył nam się słuch. Znany jest przypadek, gdy pewna osoba usnęła na dyskotece przy głośniku i rano obudziła się głucha. Głośny dźwięk uszkadza nasze komórki rzęsa te, tracimy przez to część słuchu, którego nie d Asię już odzyskać. Leczenie jednak w niektórych przypadkach jest możliwe. Wszystko zaczyna się oczywiście od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. Lekarz dowiaduje się czy pogorszenie przyszło nagle, czy też postępowało z czasem, kiedy się to wszystko zaczęło. W szczegółowej diagnozie pomaga badanie audiometryczne. Jeśli chodzi o samo leczenie to zależy ono od przyczyny utraty słuchu. Gdy przyczyną jest zalegająca woskowina to się ją po prostu usuwa, jełki winne jest zapalenie ucha to stosuje się sterydy. Preformacje błony bębenkowej goją się, kosteczkom słuchowym można przywrócić ruchomość. Gdy uszkodzenie dotyczy tylko ślimaka, czyli komórek, które przetwarzają dźwięki. Pomocny w tym przypadku będzie dopasowany aparat słuchowy, lub też implant ślimakowy. Osoby, które od urodzenia nie słyszą mogą odzyskać słuch dzięki implantom pniowym, które przekazują dźwięki z otoczenia bezpośrednio do nerwu słuchowego. Gdy mamy problemy ze słuchem a chcemy dobrze porozumieć się z naszym rozmówcom to lepiej patrzeć mu na usta. Starajmy się też wyciszyć inne hałasy, które są dokoła. Wiele osób wstydzi się tez prosić o powtórzenie niedosłyszalnej kwestii, jest to błąd.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. taxi bagażowe ostrów wlkp

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…