Od dawna wiadomo, że pogoda ma bardzo duży wpływ na nasza humor. Jednak potoczne przekonania na ten temat zawierają wiele przekłamań. Jak i czy wpływa na nasze emocje deszcz, wiatr, ciśnienie, burza, temperatura? Udowodniono, że temperatura ma wpływ na nasze negatywne emocję czyli agresje. Agresja pojawia się częściej w upalne dni niż w chłodne, a także w pomieszczeniach przegrzanych niż niedogrzanych, choć w obu przypadkach czujemy się niekomfortowo. Tą tezę udowodniły nie tylko badania przeprowadzone w laboratorium, ale także systematyczne obserwacje w warunkach naturalnych dlatego np. zamieszki uliczne częściej pojawiają się latem niż zimą. Można tutaj mówić o asymetrii, ponieważ więcej osób twierdzi, że nie lubi zimy niż lata. Mimo to przeprowadzone eksperymenty i obserwacje wskazują, że silne słońce męczy nas bardziej niż silny mróz. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm ma mniej możliwości schładzania się niż ogrzewania. Gdy jest nam zimno to możemy wykonać mnóstwo czynności, które pomogą na się rozgrzać, natomiast schłodzić organizm jest trudniej. Udowodniono również, że na nasze samopoczucie duży wpływ ma ciśnienie atmosferyczne. Gwałtowana zmiana ciśnienia atmosferycznego jest niekorzystna a nawet niebezpieczna dla naszego zdrowia, zwłaszcza gdy ciśnienie spada. W takich przypadkach z badań wynika, że w takie dni jest więcej zawałów serca i przypadków migotania przedsionków. Spadki ciśnienia sprzyjają także większej ilości kłótni małżeńskich, niewłaściwych zachowań uczniów w szkołach oraz samobójstw.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…