Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Ocenia on ich wielkość, stan skóry id. Aby dokładniej postawić pełną diagnozę to lekarz musi wykonać testy sprawdzające jak pracują zastawki żył powierzchniowych i głębokich. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler. Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Na bieżąco lekarz na monitorze komputerowym widzi czy zastawki pracują prawidłowo oraz czy w żyłach nie ma zakrzepów. Zanim podejmie się decyzję, co do lecenia to zaleca się przeprowadzenie morfologii oraz badanie krzepliwości krwi. Duże żylaki usuwa się operacyjnie. Chyba, że mamy tak zwaną niedrożność żył głębokich. To one po usunięciu żył powierzchniowych powinny przejąć ich zadania. Żylaków nie usuwa się także za pomocą operacji u osób z chorobą zakrzepowo- zatorową. Ponieważ operacja może grozić zawałem i udarem. Czasem też na operację nie pozwala ogólny stan pacjenta. Specjaliści jak do tej pory dysponują trzema metodami, każda z nich polega na tak zwanym operacyjnym usunięciu głównych pni żylnych i odchodzących o nich gałęzi żylnych. Przy takim zabiegu pacjent jest poddawany znieczuleniu ogólnym lub tylko od pasa w dół. Pierwsza metoda to tak zwany stripping. Chirurg wykonuje na nodze dwa nacięcia o wymiarze około 5 cm. Następnie do chorej żyły wprowadź się miękką metalową linkę. Przecina się żyłę i jednym szarpnięcie wyrywa się ją na zewnątrz. W ten sposób poprzez wykonanie kolejnych nacięć usuwa się gałęzie żylne, za zabieg taki musimy zapłacić zależnie od wielkości zmian od 1, 5 tyś do nawet 4 tyś. Kolejny typ to Miniflebektomia. Przebieg samej operacji jest taki sam jak przy strippingu. Cięcia jednak są tu dużo mniejsze, zazwyczaj od 2 do 3 milimetrów. Potem przez te otwory jak by igła wyciąga się rozgałęzienia. Zabieg kosztuje od 1, 5 do 2tyś zł. Trzecia metoda to tak zwany Kriostripping. Do nogi wprowadza się przez nacięcia sondę, przez którą pompuje się podtlenek azotu. Gdy sonda znajdzie się tam gdzie zaplanowano to jej końcówkę obniża się do temperatury – 80 do -100 stopni. Następuje przyklejenie Siudo sondy żyły, następnie się ją wyciąga. Zabieg taki kosztuje około dwa tysiące złotych. Jednak zależnie od umowy danego szpitala z NFZ jakaś część bądź cały zabieg może być refundowany.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. nagrania transkrypcje

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…