Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. W tym momencie z badań wynika, że pali aż 30% polaków i tyle samo z nich jest zagrożonych POChP. Choroba ta charakteryzuje się zwężeniem oskrzeli. Jest to połączenie przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej. Potem może się okazać konieczne stosowanie tlenoterapii a nawet korzystanie z respiratora. Choroba ta nie atakuje samych płuc a także oskrzela.

Osoby takie częściej doznają złamań kości, cierpią na cukrzycę typu 2, grozi im osteoporoza. Osoby takie umierają średnio o 9 lat wcześniej niż rówieśnicy. Oczywiście najlepszym wyjściem z sytuacji jest zerwanie z nałogiem. Da to nam korzyść nie ważne, w jakim wieku zdecydujemy się rzucić palenie. Bzdurą jest to, że na przykład rzucając palenie w wieku 6 lat nic już nie pomoże. Możemy wtedy sięgnąć po leki rozszerzają oskrzela. Są też nowe leki zapobiegające zaostrzeniom choroby. Najgorsze są właśnie te zaostrzenia spowodowane na przykład poprzez przebywanie w zanieczyszczonym powietrzu. Chorzy na tę chorobę powinni regularnie się szczepić przeciwko grypie i pneumokokom. Bardzo wskazana jest też aktywność fizyczna, ale dostosowana do możliwości. Wskazane są tez ćwiczenia wytrzymałościowe i siłowe, ale dobrze jak by były wykonywane pod okiem instruktora. Spora rolę odgrywa też rehabilitacja. Chory podczas napadu duszności powinien przyjmować odpowiednią pozycję takie postępowanie zmniejsza ryzyko zużycia tlenu aż o 30%. Aby skorzystać z takiej rehabilitacji potrzebne jest skierowanie od lekarza. Jeśli chodzi o prywatną rehabilitację to za godzinę będziemy musieli zapłacić około 100zł. W chorobie tej ważna jest też dieta, powinna ona być szczególnie bogata w białko. Tygodniowo powinniśmy jeść pięć jaj, 3 tłuste ryby a produkty mleczne kilka razy dziennie. Musimy tez naszemu organizmowi dostarczyć dużej ilości błonnika z warzyw i owoców. Pomocna jest czekolada, natomiast trzeba wystrzegać się peklowanego mięsa oraz innych produktów z dużą ilością soli i cukru. Jełki będziemy trzymać się tych dietetycznych zaleceń to kaszel i duszność będzie dopadała nas rzadziej. Musze jeszcze dodać, że choroba ta jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych. POChP, czyli choroba palaczy może rozwijać się bezobjawowo nawet przez kilkadziesiąt lat.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Biuro rachunkowe Katowice

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, wycinanie laserowe białystok . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…