Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań. Grypa ujawnia się szybko, najpierw jest gorączka powyżej 38 stopni, pojawiają się bóle głowy i mięśni, często też kaszel i dreszcze. Stajemy się senni, czujemy się osłabieni, do tego w większości przypadków1) dochodzi ból gardła i brak apetytu. Jeśli odpowiednio się sobą w tym czasie nie zajmiemy to grypa może doprowadzić do groźnych powikłań. Na rynku dostępne są dwa leki przeciwgrypowe, które należy podać w ciągu dwóch dni. Jednak największe bezpieczeństwo daje nam szczepionka, nie chroni ona przed zwykłym przeziębieniem, dlatego przez wielu jest uznawana za nieskuteczną.

A przecież nie od tego ona jest. Najważniejsze by podczas choroby odpoczywać. Żeby skutecznie walczyć z chorobą nasz organizm musimy mieć siły, dlatego nie wolno chodzić tylko trzeba leżeć w łóżku. Lekarze zalecają, aby leżeć przez minimum tydzień. Podczas takiego odpoczynku warto dwa razy w ciągu dnia przewietrzyć pokuj, to dotleni znajdujące się w nim powietrze i wywieje groźne wirusy, jakie się w nim znajdują. Podczas grypy trzeba pić dużo płynów. Dzięki temu nasz organizm będzie filtrowany przez z substancji, jakie powstają na skutek czynników chorobowych, jakie nas nękają. Wskazane są tu herbatki ziołowe z lipy, czarnego bzu, malin. Uważaj an antybiotyk i inne leki. Pamiętaj, że te pierwsze nie zwalczają wirusów a co za tym idzie grypy. W składzie wielu takich leków jest ta sama substancja czynna, więc łatwo można go przedawkować. Nie zażywaj antybiotyków na własną rękę, nie dość ze one nie likwidują wirusów, to jeszcze mogą skutecznie osłabić nasz organizm, hamując tym samym powrót do zdrowia. Jednak są pewne leki, które łagodzą objawy gryp, je możemy przyjąć, tylko przeczytajmy dokładnie ulotkę do nich dołączoną. Jeśli chodzi o ból gardła to wskazane są tu pastylki do ssania oraz spraye. Ulgę w oddychaniu przyniesie nam użycie nawilżacza powietrza czy też po prostu powieszenie wilgotnego ręczniak na kaloryferze. Dzięki temu błona śluzowa w naszym nosie i gardle będzie odpowiednio nawilżona. W ten sposób inne bakterie i mikroby nie dostaną się do naszego organizmu, a jest o ułatwione, jeśli jest ona sucha. Pamiętaj o tym, że podwyższona temperatura naszego ciała o mechanizm obronny naszego organizmu, ale może ona zabić człowieka. Gorączkę należy zbijać, gdy osiągnie 38, 5 stopnia. Ulgę mogą też przynieść kąpiele w wodzie chłodniejszej o około 1-2 stopnie od naszego ciała, lub kompresy na nadgarstki, łydki, czoło. Wskazane jest też picie naparów i herbatek z ziół by obniżyć temperaturę.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. ranking kredytowy luty

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…