Czy elektroniczny papieros jest zdrowszy od tego zwykłego. Dziś już nieco więcej wiemy na ten temat. W naszym kraju jest już ponad milion osób, które chętnie sięgają po tego typu używki. Największa ich zaletą jest to, że nie śmierdzą i można je palić w miejscach publicznych. Papieros elektroniczny nie uwalnia dymu a tylko aerozol, urządzenie to jest, zatem czymś w rodzaju inhalatora nikotyny.

Najgorsze jest to, że cały czas brakuje poważnych i dokładnych badań nad wpływem tego typu używek na nasz organizm. Spora część lekarzy uznaje e-papierosy, jako mniejsze zło, alternatywę dla tych osób, którzy nie potrafią się rozstać z nałogiem. Inni są zupełnie innego zdania, twierdzą, że takie papierosy robią jeszcze większe spustoszenie w naszym ciele. Wiemy tylko tyle, że toksyn i rakotwórczych związków, jakie są przy paleniu normalnych papierosów nie ma w e-papierosach. Mimo tego są śladowe ilości innych groźnych substancji. Przecież już sama nikotyna to trucizna. Z tego tez powodu nie powinno się palić tego typu papierosów przy dzieciach. Nie ma także przekonujących dowodów na to, że papieros taki może pomóc zwalczyć nałóg. Sądzi się, że w większości przypadków jeden produkt został zastąpiony drugim. Ale już za dwa lata wejdą specjalne ustawy w UE mające ograniczyć używanie elektronicznych papierosów.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. potykacze

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…