Pierwsze wzmianki o tej chorobie znajdują się w literaturze pochodzącej sprzed kilku tysięcy lat przed naszą erą. Często było tak, że choroba ta dotykała artystów czy poetów, dlatego kiedyś sądzono, że cierpią na nią wyłącznie artyści i geniusze oraz kapryśne kobiety. Jednak z badań wynika, że może ona dotknąć każdego, wiadomo też, że na cztery chore kobiety przypada jeden chory mężczyzna.

Lekarze nazwali migreną ból głowy trwający od 4 do 72 godzin. Ból może przy tym obejmować całą głowę jak i którąś z półkul. Czasem jest on silny na samym początku ataku a czasem narasta wraz z trwaniem ataku. Często osoby chore twierdzą, że w momencie bólu towarzyszy im światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki oraz czasem na zapachy. Czasem, choć w nieliczny przypadkach atakowi towarzyszą wymioty i mdłości. Niektórzy przed atakiem mają mroczki przed oczyma zamiast normalnego obrazu. Czasem może dojść do ograniczenia widzenia w określonym fragmencie oka lub w całym oku. Zjawisko to nazywa się aurą, kiedy ona ustąpi to głowę opanowuje ból. Mimo że choroba jest już znana tysiące lat a medycyna ciągle idzie na przód to do dziś ostatecznie nie wiemy, co stoi za chorobą. Choroba ma podłoże neurologiczne i to wiadomo na pewno. Wiadomo także, że występuje ona często rodzinnie – blisko 800% przypadków. Jest ona najczęściej dziedziczona przez córkę od matki. Lekarze szczególnie interesują się serotoniną. Wzrasta jej poziom przed napadem i powoduje ona Skórcz naczyń. Dochodzi z czasem do nadmiernego rozciągania naczyń i bólu głowy. Jednak nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Specjaliści zaliczają tę chorobę do tak zwanego zbioru samoistnych bólów. Migrena nie powstaje na skutek nie wyspania, przemęczenia, stresu czy nie właściwej diety. Czasem atak jest tak silny, że pacjent ma dość wszystkiego siada i odpoczywa. Nie nadaje się przy tym do normalnego funkcjonowania. Najważniejsze, że nie stanowi to zagrożenia dla życia. Niestety w chwili obecnej jest to przypadłość, która będzie nam towarzyszyła do końca życia. Jednak z wiekiem napady mogą pojawiać się coraz rzadziej i mogą nie być już tak mocne. Chodzi o to, że naczynia wraz z wiekiem tracą elastyczność i sztywnieją. W chwili obecnej mamy leki, które mogą tylko przerwać atak lub mu zapobiec nie ma takich środków, które nas wyleczą na stałe. Wielu osobom pomaga wcierany w skronie olejek miętowy, masaż i kąpiel.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. zenbox.pl czesci do wozkow widlowych

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, Producent mebli biurowych . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…