Są osoby, które, mimo iż śpią tyle ile potrzeba to w ciągu dnia są zaspani i zmęczeni. Zdrowy sen powinien trwać 7-8 godzin dziennie. Jeśli jednak czujesz się niewyspany to nie wolno tego lekceważyć. Mogą to być tylko objawy przemęczenia lub też zwiastun groźnej choroby. Zmęczenie, uczucie osłabienia i niewsypania może mieć miejsce na przykład przy anemii. Chorobę tą potwierdza lub wykluczą podstawowe badania krwi. Jeśli anemia zostanie potwierdzona to w wielu przypadkach zmienić dietę lub zacząć przyjmować doustne suplementy diety.

Uczucie senności może też być wynikiem nieprawidłowej gospodarki węglowodanowej organizmu. Ma to miejsce na przykład podczas cukrzycy. Trzeba w tym wypadku wykonać próbę obciążeniową glukozy. W tym przypadku nie wolno zwlekać z leczeniem. Powikłaniami po cukrzycy są, bowiem groźne choroby nerek, serca czy też oczu. Potrzeba snu w ciągu dnia może też być wynikiem depresji, jest to jedna z oznak tej choroby. Dlatego jeśli senności towarzyszy na przykład poczucie beznadziejności, bezradności, brak ci radości życia to pomocy trzeba szukać u psychologa. Kobiety, które są senne mogą też być w ciąży. W tym przypadku odpowiedzialne są hormony.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. opakowanie blister

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…