Duszności mogą mieć wiele przyczyn, dlatego jeśli u nas występują to warto się przyjrzeć i wykryć ich przyczynę. Dzięki temu będziemy mogli się uporać z tym problemem. Oddychanie jest naturalną czynnością, ale jeśli nie mamy z tym problemów to raczej się nad tym nie zastanawiamy. Dopiero jak pojawią się jakieś duszności to wtedy zastanawiamy się, co może być przyczyną.

Nie należy lekceważyć takich zjawisk, bowiem mogą one stanowić zagrożenie dla naszego życia. Częstą przyczyną problemów z oddychaniem jest zapalenie krtani i tchawicy. Tu winne są wirusy, które wywołują te zapalenie. Szczególnie narażone są dzieci orz osoby palące papierosy. U osób dorosłych, jeśli wystąpi to najczęściej objawia się wydzielaniem i zaleganiem śluzu w tchawicy. Właśnie to wywołuje duszność, która nasila się w pozycji leżącej. Infekcja nie jest bardzo groźna, więc z pomocą mogą nam przyjść domowe kuracje. Jeśli chodzi o zakażenie u dzieci od 1 do 7 roku życia to w przypadku ostrych zapaleń niezbędna jest wizyta u lekarza. Ulgę daje pozostawanie w pozycji pionowej oraz wdychanie zimnego powietrza. Choroba twa od 4 do 7 dni i najlepiej przeczekać ja w łóżku z głową uniesioną wysoko do góry. Odpoczynek jest konieczny by organizm miał wystarczającą siłę by zwalczyć zakażenie. Czasem przyczyną duszności może też być nerwica wegetatywna. Jej podstawowym objawem jest występowanie duszności w stresujących sytuacjach. Przyczyną takiego zachowania jest nieprawidłowe działalnie układu nerwowego. Organizm reagując na stres przyśpiesza lub zwalnia bicie serca oraz zmienia tempo oddechu, co powoduje duszności. W momentach występowania duszności musimy starać się wyciszyć, uregulować oddech. W wielu przypadkach pomaga oddychanie do papierowej torby. W takich przypadkach jedyną metodą leczenia jest psychoterapia. Przyczyną duszności mogą też być zwyrodnienie lub skrzywienie kręgosłupa. Szczególnie, jeśli ma to miejsce w odcinku piersiowym. Codziennie należy ćwiczyć mięśnie trzymające prawidłowo kręgosłup. Aby zapobiec duszności trzymajmy głowę prosto a barki tak by wystawały nad łopatki. Przyczyną duszności mogą też być choroby układu krążenia. Wśród nich choroba serca, która może wystąpić bez żadnego wyraźnego powodu. Dochodzi do niej z powodu zmniejszenia światła w tętnicach z powodu miażdżycy. Wtedy do serca dociera dużo mniej krwi, która jest nosicielem tlenu, w rezultacie tego brakuje nam powietrza. Przy dusznościach pod uwagę należy też wziąć astmę alergiczną i nieswoistą.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. roboty ziemne

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Ekspresowy druk wizytówki Poznań od 100 sztuk ma grubym kartonie kreda mat.Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…