leki antybiotykiTerapia antybiotykami wymaga od nas przestrzegania zaleceń lekarza.

Antybiotyki to nie są zwykłe leki, więc i standardowo z nimi nie postępujemy. Każdy z nas kilka razy w swym życiu przyjmował antybiotyk, jednak z różnym skutkiem. Pierwszą zasadą, którą musimy stosować przy terapii antybiotykami jest to by ich nie nadużywać. Ich skuteczność jest duża, lecz ma swe granice. Pamiętaj, że leki te działają na bakterie i grzyby a na wirusy nie. Antybiotyków nie powinno się zatem stosować przy przeziebienu i grypie. Mimo tego e leki te są na receptę to czasem zdarza się ich nadużywanie. Czasem, bowiem zostaną nam jakieś z poprzedniej terapii. Leczenie infekcji wirusowych antybiotykiem nie ma sensu. Mało tego wiąże się też to z ryzkiem e bakterie uodpornią się na antybiotyk, one oswajają się z tymi preparatami. Gdy będą potrzebne to może się okazać, że antybiotyki są nieskuteczne. Nie warto też terapii antybiotykami udoskonalać i ulepszać. Lekarze ostrzegają, że witaminy mogą wchodzić w reakcje z antybiotykami, czasem wzmagają tez rozwój bakterii. Najlepszym okresem na przyjmowanie takich środków jak witaminy czy minerały to rekonwalescencja. Kolejną sprawą jest t, że wiele osób po zażyciu antybiotyku czuje się lepiej, odstawia go i nie kończy kuracji. Pierwsze oznaki powrotu do zdrowia często ą mylące. W wielu przypadkach to tylko oznaka, że działanie bakterii zostało przytłumione. Cały czas podczas brania antybiotyków prowadź oszczędny tryb życia. Najlepiej leżeć w łóżku, jeśli mamy taką możliwość. Przy braniu antybiotyków ważny też jest czas pomiędzy kolejnymi dawkami. Przyjmowanie go w ściśle określonych odstępach czasu jest bardzo ważne. Jeśli przyjmiemy za małą dawkę lub za późno to bakterie mogą przezwyciężyć antybiotyk i dodatkowo mogą zacząć się an niego uodparniać. Antybiotyki to dość delikatne substancje, dlatego musimy je odpowiednio przechowywać. Pod wpływem ciepła rozkładają się na substancje szkodliwe dla zdrowia. Dlatego elki trzeba trzymać w lodówce na dolnej półce, chyba, że w ulotce podano inaczej. Przeterminowane koniecznie trzeba wyrzucić. Wypijane podczas kuracji napoje mogą mieć wpływ na działanie leku. Najlepiej popijać je niegazowaną Wdą mineralną z małą zawartością soli mineralnych. Zakazuje się całkowicie popijania preparatów tego typu kwaśnymi płynami, tonikiem, colą, mlekiem, kefirami, kawą, herbatą. W okresie zimowym nieraz dogrzewamy się w solarium. Na czas antybiotykoterapii warto zrezygnować z opalania. 

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Fiedler Maciej

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…