kacZazwyczaj każdy, kto miał kaca zastrzega się, że już więcej tyle nie wypije.

Ale alkohol ma to do siebie, że wprawiając nas w bardzo dobry nastrój szybko zapominamy o umiarze. Odczuwamy to kolejnego dnia, gdy boli głowa, dokuczają nam mdłości i pragnienie. Nasza wątroba ma do przerobienia sporo alkoholu, musi ona przerobić go w aldehyd octowy. Potem zmienia się on w kwas octowy. Potem on utlenia się na wodę i dwutlenek węgla. Za kaca odpowiedzialny jest głównie aldehyd octowy. Inne produkty powstałe podczas rozkładu alkoholu tez nie pozostają bez znaczenia. Podstawą przy kacu jest nawodnienie organizmu. 

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. stoiska targowe Duseldorf

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, urll.eu/snorno . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…