AktywnoscJest to jeden z zabiegów oczyszczających nasz organizm, mówiąc najprościej jest to płukanie jelit. Czynność tą wykonuje się przy użyciu najnowszej aparatury, wypłukuje się przy jej pomocy resztki pokarmowe za przy użyciu ciepłej wody.

Można w ten sposób wyczyścić całą okrężnice, czyli blisko dwa metry. Po zabiegu pacjent ma uczucie lekkości, krótkotrwale usuwają się wzdęcia, poprawia samopoczucie. Dobrze jak na kilka dni przed zabiegiem będzie się na lekkostrawnej diecie. Zabieg ten maje jeden minus, mianowicie w sporym stopniu niszczy naturalną florę bakteryjną, dlatego po zakończeniu konieczne jest przyjmowanie probiotyków. W pozycji leżącej wkłada się pacjentowi do odbytu dwie rurki, które są jednorazowego użytku. Jedną z nich wpływa do jelita powoli woda o temperaturze ciała pobudzając tym samym ruchy jelita. Natomiast drugą rurką jest odprowadzana woda wraz z resztkami an zewnątrz. Zabieg najczęściej trwa nieco ponad godzinę i skalda się z kilku płukać. Wykonuje się ten zabieg przez parę dni przez miesiąc. Przeciwwskazaniem są krwawienia z odbytu, pęknięcia szczeliny odbytu, krwawiące hemoroidy oraz ostra niewydolność serca. Cala kuracja jest dość droga, bo na serię zabiegów będziemy musieli wydać nawet 1000 zł. Jednak skuteczność tego zabiegu w badaniach naukowych nie została potwierdzona, natomiast jest sporo zagrożeń związanych z zabiegiem.  

 

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Maciej Fiedler

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…