ostrogaWidać ją doskonale na zdjęciu rentgenowskim, ma ona postać narośli na części podeszwowej. Widać też wyraźnie ostre zakończenie jak przy prawdziwej ostrodze, dlatego też powoduje ona ból poprzez uciskanie i drażnienie tkanek miękkich znajdujących się w pobliżu. Powstaje ona w wyniku stanu zapalnego przyczepu rozcięgna podeszwowego.

Jest to elastyczna struktura, która napina się i rozkurcza przy każdym kroku. W skutek przeciążeń dochodzi do mikrourazow i do stanu zapalnego. Niewątpliwy wp0ływ ma tu też nadwaga oraz niewłaściwa biomechanika chodu. Przyczyną czasem jest też zbyt nagłe podjęcie wysokiej aktywności fizycznej. Istotne jest też noszenie niewygodnych botów na wysokim obcasie. Ból najczęściej ma miejsce w jednej nodze, na spodzie piety, ale z czasem może też pojawić się w drugiej piecie. Na początku ból jest dokuczliwy tylko w trakcie chodzenia. Najbardziej dotkliwy jest po wstaniu z łóżka przy pierwszych krokach. W miarę upływu czasu staje się ciągły pojawiając się nawet w spoczynku i w nocy. W leczeniu ma duże znaczenie noszenie wygodnego obuwia, na niskim obcasie i elastyczną i dobrze amortyzującą wstrząsy podeszwa. Leczenie zaczyna się od podawania doustnych leków przeciwzapalnych. Wspomagająco można stosować żele i maści, ale podstawę terapii stanowi rehabilitacja. Gdy klasyczne leczenie nie pomaga to trzeba poszerzyć diagnostykę. Może też konieczne okazać się zakładanie na noc specjalnych ortez.  

 

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. kalkulator kredytu gotówkowego

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, hosting stron www . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…