Skrzyp polny to jeden z najczęściej występujących polnych chwastów. Jego nazwa bierze się stąd że zgnieciony i roztarty w dłoni wydaje specyficzny odgłos. Skrzyp polny to kilkunastocentymetrowe choineczki które spotkamy na łąkach i polach. Czy wiesz że to jest jedna z najstarszych roślin na świecie? Naukowcy twierdzą że w epoce dinozaurów rośliny te miały kilak metrów wysokości.

Najcenniejszym składnikiem jaki znajduje się w tej roślinie jest krzemionka. Gdy rozpuści się w wodzie to łatwo wchłania się w przewodzie pokarmowym, przechodzi do krwi gdzie oczekuje na działanie. Susbtanaja ta utrzymuje prawidłowa elastyczność ścianek naczyń krwionośnych, także tych które już zostały uszkodzone przez zmiany miażdżycowe. Naczynia są wzmacniane i usztywniane. Krzemionk nasila procesy naskórkowania, dlatego jest bardzo cenna dla kondycji naszej skóry. Ale to nie wszystko ponieważ pomaga ona goić rany i oparzenia., poprawia stan włosów, kości, paznokci. Hamuje procesy nowotworowe przez dostarczenie flawonoidów. Blokuje ona też wchłanianie cholesterolu. Skrzyp wykorzystuje się też w preparatach na zapalenie dróg moczowych i innych schorzeniach tego układu. Jeśli masz ochotę samemu nazbierać tego zioła to omijaj błotniste łąki i inne mokradła bowiem może tam występować inny skrzyp który jest szkodliwy dla zdrowia. Mamy kilka gatunków skrzypu, ale w kuracjach używa się tylko polnego. W celach leczniczych używa się jego zielonych pędów, zbieramy je od czerwca do września i suszymy w zaciszu. Miejsce to musi być przewiewne o temperaturze nie wyższej jak 60 stopni. Wysuszone ziele przechowujemy w szklanym, szczelnie zamkniętym naczyniu w chłodny, zacienionym miejscu. W aptece i sklepach zielarskich kupimy susz luzem lub w formie tabletek, wyciągów i wszelakich mieszanek.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. sprzątanie hal magazynowych

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…