LekarzChoroba ta bardzo często zaczyna się do zwykłego przeziębienia, drapania w gardle i obfitej wydzielinie z nosa. Takich objawów lepiej nie lekceważyć. By nasze zatoki nie zostały zaatakowane musimy dbać o higienę nosa i gardła. Nos powinien być zawsze drożny. Jak tylko nagromadzi się w nosie wydzielina tonie czekaj tylko oczyszczaj nos? Śluz ten jest doskonała pożywką dla bakterii. Nos należy tak przedmuchiwać by w danym momencie robić to tylko jedną dziurką. Jeśli będziemy robili to w innych sposób to grozi nam przedostawanie się wydzieliny z bakteriami w inne miejsca w tym do zatok.

Taka sytuacja może doprowadzić do zapalenia zatok przynosowych. W razie potrzeby korzystaj z preparatów pomagających oczyścić nos, warto je mieć w domowej apteczce. Podczas choroby warto też regularnie przepłukiwać jamę ustna i gardło. Najlepiej robić to codziennie rano i wieczorem. Wykorzystujemy do tego ziołowe płukanki lub letnią wodę z solą. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się śluzu, ale tez wielu zanieczyszczeń. Nie można też dopuścić do przesuszenia śluzówki, dlatego pij dużo płynów. Zadbaj by w pomieszczeniu, w którym przebywasz powietrze nie było zbyt suche. W czasie kąpieli bez wahania wdychaj unosząca się parę. Zarazki jak wiemy w dość prosty sposób Przenosza się miedzy ludźmi. Aby ograniczyć ryzyko trzeba jak najczęściej myć ręce ciepłą woda z mydłem. Myć trzeba zawsze po powrocie do domu i przed każdym posiłkiem. Staraj się zawsze zachowywać higienę w kontaktach z innymi. Nie pij z jednej szklanki, itp. Jeśli jednak dojdzie do zapalenia zatok to nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Ulgę w czasie zapalenia przyniosą ci sprawdzone domowe sposoby. Lecznicze inhalacje z wykorzystaniem ziół i soli. Ciepłe okłady z rozgrzaną na patelni solą. Pij ciepłe herbatki ziołowe. Jeśli atakują cię silne bóle głowy to możesz wykonać prosty masaż. Delikatnie uciskaj głowę przez kilkadziesiąt sekund samymi opuszkami palców. Przykładaj do czoła ciepły termofor a podczas kąpieli polewaj delikatnie twarz ciepłą woda. Gdy leżysz to staraj się robić to na boku, leżenie na plecach może zatykać zatoki.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. usługi księgowe legionowo

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, mycie okien Poznań . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…