Pokonaj stresStres jest nam niezbędny do życia gdyż pobudza nasz organizm i mobilizuje do działania. Jednak, jeśli jest on zbyt silny lub trwa za długo to może nas osłabić. Jak wiadomo jego przyczyny mogą być różne, na przykład kłopoty rodzinne. Wtedy można przez długi czas żyć w stresie. Taka sytuacja może doprowadzić do rozregulowania się organizmu. Ciśnienie krwi podwyższa się, serce pracuje szybciej, rośnie stężenie cukru i cholesterolu.

Jeśli go nie rozładujemy to możemy nabawić się bezsenności, nerwicy i może obniżyć się obronność naszego organizmu. Sytuacja taka może spowodować wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby serca, kłopoty z krążeniem i zawał. Jednak nie wszyscy jesteśmy tak samo podatni na stres. To, co u jednych wywołuje niepokój i stres u innych może nic nie wywołać. Dlatego ważna jest umiejętność radzenia sobie ze stresem. Dobrym rozwiązaniem jest w stanach stresowych rozpoczęcie jakiegoś wysiłku, - jazda na rowerze, biegi, sprzątanie. W ten sposób nie musisz obawiać się stresu. W ten sposób pozbywasz się niszczących twój organizm emocji. Stres może być także przyczyną nowotworu. Osłabi on nasz układ odpornościowy i zwiększa podatność na choroby. Kobiety, które przebywają w stresie znacznie częściej chorują na raka szyjki macicy niż te, które radzą sobie ze stresem, na co dzień. Ten typ nowotworu jest wywoływany przez wirus HPV, ale nie wystarczy samo zainfekowanie. W normalnym przypadku wirus jest usuwany samoistnie w ciągu kilku miesięcy. Ale ma to miejsce tylko wtedy, gdy układ immunologiczny działa na odpowiednim poziomie.Kobiety, które dobrze radziły sobie ze stresem bez problemu też zwalczały wirusa. Co z Panami? Otóż ni też się stresują i stres u nich też ma wpływ na stan ich zdrowia. Jełki masz stresująca pracę i nie możesz dać sobie z tym rady to zacznij uprawiać jakiś sport. Podczas ćwiczeń fizycznych powstają nowe neurony w hipokampie, które chronią as przed stresem. Gdy wpadasz w stan nerwicowy to pamiętaj o uspokojeniu oddechu, wciągnij powietrze jak najgłębiej i powoli je wypuść. Rozluźnij przy tym mięśnie twarzy, szyi i ramion. Pięć takich oddechów zmniejszy nie tylko stres, ale i pomoże opanować napad lęku. Pomóc może też zjedzenie czegoś słodkiego z cukrem dzięki temu w naszym mózgu wydzieli się hormon szczęścia, który też złagodzi stres. Czasem stres przyczynia się do wznowienia lub wystąpienia niektórych chorób takich jak łuszczyca. Może ona pojawić się u osoby będącej w silnym lub długotrwałym stresie.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…