OrnitozaChorobą tą można się zarazić od zainfekowanych chlamydiami papug i kanarków, rzadziej po kur, kaczek, gęsi czy mew. Bakterie znajdują się w odchodach i na piórach ptaków. Do organizmu człowieka dostają się wraz z wdychanym powietrzem albo po udziobaniu przez zainfekowanego ptaka. Jeśli pokonają barierę ochronną ludzkiego organizmu mogą zawędrować z krwią do płuc i tam zaatakować.

Rzadziej zaatakują inne narządy wątrobę, układ nerwowy czy serce. Objawy choroby papuziej przypominają zapalenie płuc – gorączka, bóle głowy, osłabienie, rozbicie, ból mięsni i stawów, kaszel z odksztuszaniem wydzieliny. Dodatkowo pojawia się krwawienie z nosa i nadwrażliwość na światło, a czasem pojawiają się bóle brzucha, nudności, wymioty. W ciężkich przypadkach tej choroby dochodzi do obniżonej częstości akcji serca, powiększenia śledziony lub wątroby, żółtaczki, wybroczynowej wysypki. Głównym zabezpieczeniem się przed ta chorobą jest kupowanie egzotycznych ptaków u renomowanych sprzedawców i domagaj się świadectwa potwierdzającego badanie pod kątem ornitozy. Ale także nie karm ptaków z ręki. Metodą na wyleczenie jest podanie antybiotyku (doksycylinę) do ustnie, a w ciężkich przypadkach dożylnie w szpitalu. Jeśli zakażonymi są kobiety w ciąży i dzieci to podlegają również kuracji antybiotykowej, ale antybiotykami z innej grupy. Leczenie może trwać kilka tygodni. Ale uwaga choroba potrafi wracać.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. erif wrocław

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, srebro lokacyjne . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…