Jego wystąpienie najczęściej ma związek z stłuczeniem, skaleczeniem lub ogólnie z jakimś urazem. Czasem jest to objaw choroby tak jest w przypadku bólu gardła który często jest objawem anginy. Ból ostry to bardzo ważny sygnał, nie wolno go lekceważyć bowiem informuje nas o uszkodzeniu tkanek. W ten sposób zmusza nas do szukania przyczyn i leczenie ich. Ból który trwa dłużej niż 6 miesięcy nazywany jest przewlekłym i chronicznym. Może powodować on brak snu, brak apetytu. Ból przewlekły został uznany za chorobę. Jeśli ból przewlekły pojawia się to najlepiej podjąć leczenie w okresie trzech miesięcy, wtedy szanse na jego pokonanie są największe.

Wraz ze zwłoką maleją one i to szybko. Organizm broniąc się prze bólem wytwarza endorfiny, one zaś blokują impulsy które docierają do mózgu. Odbywa się to różnie u różnych ludzi, dlatego u jednych ten sam ból jest bardzo silny, a u innych mniej. Ból ten można zmierzyć w tak zwanej skali VAS 0 – 10. Zero to brak bólu natomiast 10 ból trudny do wyobrażenia. Dzięki pocenie bólu można dobrać lepszą terapię. Jeśli nasz ból jest w skali od 1 do 4 to stosuje się łagodne środki przeciwbólowe które są dostępne w aptece bez recepty. Przyjmując takie leki należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najważniejsze by szczegółowo przeczytać ulotki, nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Jeśli nasz ból możemy ocenić na poziomie 5-10 to lekarz przepisze silniejsze leki an receptę. Są też inne metody leczenia bólu. Krioterapia to jedna z nich, za jej pomocą leczy się bóle reumatyczne, mięśniowe, kręgosłupa, nerwobóle. Leczyć można też ciepłem. Jest to skuteczna metoda przy nawracających bólach reumatycznych oraz przewlekłych zwyrodnieniowych. Czasem przy leczeniu bólu stosuje się też lasery. Są one stosowane przy bólach głowy, głównie przy naczyniowych i napięciowych. Inną metodą jest termolezja w ten sposób przerywa się bodźce bólowe za pomocą prądu. Czasem stosuje się blokady. Czasem stosuje się pobudzanie za pomocą prądu elektrycznego. W ten sposób drażni się nerwy i pobudza go do działania. Można też stosować leczenie opierające się o ultradźwięki. Jest to metoda stosowana przy leczeniu bólów stawowych spowodowanych zapaleniem mięśni lub ścięgien. Jeśli otrzymamy skierowanie od lekarza to zabiegi te będą bezpłatne. W naszym kraju działa około 80 poradni leczenia bólu. Jest uruchomiona też bezpłatna infolinia 800 706 838 można pod tym numerem porozmawiać z lekarzami o leczeniu bólu. Przy Bulach stosuje się także żele, plaster czy też poduszki rozgrzewające.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Pokud potrebujete vice informaci o bonus sportingbet meli byste navstivit tuto strankuLekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…