W artykule tym przedstawię kilka metod leczenia z których korzystały nasze babcie. Wiele z nich oprócz tego że skutecznie nam pomoże to nie ma żadnych skutków ubocznych. Zacznijmy od prawdziwego zdrowotnego nektaru – rosołu. Wspomaga on w znakomity sposób leczenie infekcji dróg oddechowych. Wywar ten powinien być gotowany co najmniej dwie godziny.

Najlepszy będzie z kurczaka, cielęciny lub wołowiny z dodatkiem cebuli. Zawarta w niej cysteina przyśpieszy odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli i płuc. Para z rosołu inhaluje nasze drogi oddechowe. W czasie choroby zaleca se go pić po kilka gorących kubków dziennie. Innym sposobem jest złagodzenie bólu mięśni za pomocą soli. W tym celu w garnku rozgrzej 250-300g jak najgrubszej soli, powinna ona być ciepła ale nie gorąca. Wsypujemy ją do lnianego woreczka i przykładamy bolącego miejsca. Trzymamy tak długo aż sól wystygnie,a le to nie koniec bolące miejsce owijamy na przykład ręcznikiem. Zabieg ten powtarzamy dwa razy dziennie aż do ustąpienia objawów. Stany zapalne możemy łagodzić za pomocą liści z kapusty. W tym celu rozbijamy tłuczkiem liście kapusty włoskiej lub czerwonej. Potem przykładamy o bolącego miejsca, liści możemy użyć tylko raz. Okłady powtarzamy aż do ustąpienia objawów za każdym razem świeżym liściem. Nie bez znaczenia w starej medycynie był miód. A mało kto wie że potrafi on uleczyć drobne skaleczenia. Chroni on na skórze warstwę broniąca przed bakteriami. Zawarte w nim substancje pozwalają też na regenerację skóry. Dlatego przed jego użyciem trzeba sprawdzić czy nie jest się uczulonym na miód. Potem posmaruj nim fragment zdrowej skóry. Gdy odczujesz swędzenie lub pokaże się zaczerwienienie to zrezygnuj z tej metody. Znane do late są też nasiadówki. Można za ich pomocą wyleczyć infekcje górnych dróg oddechowych. Są dobrym ratunkiem dla kobiet po nadcięciu krocza przy porodzie oraz przy leczeniu hemoroidów. Możemy je robić w wannie i misce. W tym celu wlewamy ciepłą wodę i napar z rumianku. Powtarzamy te czynność codziennie aż ustąpią objawy. Czy wiesz że kasza jaglana potrafi oczyścić oskrzela? Ma ona właściwości które pozwalają na wysuszenie zalegającego śluzu. Ma ona działanie przeciwzapalne i antywirusowe. Dlatego warto ja jeść jako dodatek do mięsa czy np. jabłka.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. https://www.cludo.pl/program-call-center/

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…