Licówki to uzupełnienie protetyczne w postaci cienkiej płytki, którą nakłada się na widoczną część zęba. Zakrywa się nimi po prostu żeby. Dają nam one nie tylko efekt estetyczny, są one w pewnym sensie alternatywa dla materiałów kompozytowych i koron pełnoceramicznych. Czasem używa się ich też przy leczeniu ortpodontycznycm.

Stosuje się je też do odbudowy zębów zbyt krótkich, startych i zniszczonych. Licówki mają dużą szczelność brzeżną i odporność na ścieranie. Zachowują też stabilność koloru, trwałość licówek szacuje się na 15 lat. Jeśli potrzebujemy powiększyć lub wydłużyć żeby to możemy wykonać licówki bez preparacji wstępnej. Ale w takiej sytuacji stosuje się tylko Licówki bardzo cienkie. Przed pobraniem wycisku konieczne jest też polerowanie zębów. Ale metoda ta nie zawsze jest możliwa. Czasem trzeba używać klasycznych licówek porcelanowych. Mocuje się je na oszlifowanych zębach. Jelni żeby są wypchnięte do przodu, chcemy zmienić kształt koron lub Ios zęba to trzeba je przeszlifować. Zarówno w pierwszym jak i w omawianym przypadku licówkę mocuje się do zęba za pomocą kleju kompozytowego. Zabieg musi być poprzedzony wizytami przygotowującymi. Przeciw wskazaniem jest między innymi próchnica, stany zalane przyzębienia i poważne wady zgryzu. Jeśli chcemy uzyskać wyraźny efekt to wskazane jest założenie przynajmniej6 licówek, ale lepiej ośmiu na górze i ośmiu na dole.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…