ostroga pietowaJak napisaliśmy w poprzednim artykule bez wygodnego obuwia nie ma, co Myślec o wyleczeniu.

Czytaj więcej: Leczenie ostrogi piętowej

leki antybiotykiTerapia antybiotykami wymaga od nas przestrzegania zaleceń lekarza.

Czytaj więcej: Antybiotyki

kacZazwyczaj każdy, kto miał kaca zastrzega się, że już więcej tyle nie wypije.

Czytaj więcej: Pokonaj kaca

AktywnoscJest to jeden z zabiegów oczyszczających nasz organizm, mówiąc najprościej jest to płukanie jelit. Czynność tą wykonuje się przy użyciu najnowszej aparatury, wypłukuje się przy jej pomocy resztki pokarmowe za przy użyciu ciepłej wody.

Czytaj więcej: Hydrokolonoterapia

ostrogaWidać ją doskonale na zdjęciu rentgenowskim, ma ona postać narośli na części podeszwowej. Widać też wyraźnie ostre zakończenie jak przy prawdziwej ostrodze, dlatego też powoduje ona ból poprzez uciskanie i drażnienie tkanek miękkich znajdujących się w pobliżu. Powstaje ona w wyniku stanu zapalnego przyczepu rozcięgna podeszwowego.

Czytaj więcej: Ostroga w pięcie

Skrzyp polny to jeden z najczęściej występujących polnych chwastów. Jego nazwa bierze się stąd że zgnieciony i roztarty w dłoni wydaje specyficzny odgłos. Skrzyp polny to kilkunastocentymetrowe choineczki które spotkamy na łąkach i polach. Czy wiesz że to jest jedna z najstarszych roślin na świecie? Naukowcy twierdzą że w epoce dinozaurów rośliny te miały kilak metrów wysokości.

Czytaj więcej: Skrzyp polny

LekarzChoroba ta bardzo często zaczyna się do zwykłego przeziębienia, drapania w gardle i obfitej wydzielinie z nosa. Takich objawów lepiej nie lekceważyć. By nasze zatoki nie zostały zaatakowane musimy dbać o higienę nosa i gardła. Nos powinien być zawsze drożny. Jak tylko nagromadzi się w nosie wydzielina tonie czekaj tylko oczyszczaj nos? Śluz ten jest doskonała pożywką dla bakterii. Nos należy tak przedmuchiwać by w danym momencie robić to tylko jedną dziurką. Jeśli będziemy robili to w innych sposób to grozi nam przedostawanie się wydzieliny z bakteriami w inne miejsca w tym do zatok.

Czytaj więcej: Zapalenie zatok

Pokonaj stresStres jest nam niezbędny do życia gdyż pobudza nasz organizm i mobilizuje do działania. Jednak, jeśli jest on zbyt silny lub trwa za długo to może nas osłabić. Jak wiadomo jego przyczyny mogą być różne, na przykład kłopoty rodzinne. Wtedy można przez długi czas żyć w stresie. Taka sytuacja może doprowadzić do rozregulowania się organizmu. Ciśnienie krwi podwyższa się, serce pracuje szybciej, rośnie stężenie cukru i cholesterolu.

Czytaj więcej: Walka ze stresem

OrnitozaChorobą tą można się zarazić od zainfekowanych chlamydiami papug i kanarków, rzadziej po kur, kaczek, gęsi czy mew. Bakterie znajdują się w odchodach i na piórach ptaków. Do organizmu człowieka dostają się wraz z wdychanym powietrzem albo po udziobaniu przez zainfekowanego ptaka. Jeśli pokonają barierę ochronną ludzkiego organizmu mogą zawędrować z krwią do płuc i tam zaatakować.

Czytaj więcej: Ornitoza inaczej choroba papuzia

Jego wystąpienie najczęściej ma związek z stłuczeniem, skaleczeniem lub ogólnie z jakimś urazem. Czasem jest to objaw choroby tak jest w przypadku bólu gardła który często jest objawem anginy. Ból ostry to bardzo ważny sygnał, nie wolno go lekceważyć bowiem informuje nas o uszkodzeniu tkanek. W ten sposób zmusza nas do szukania przyczyn i leczenie ich. Ból który trwa dłużej niż 6 miesięcy nazywany jest przewlekłym i chronicznym. Może powodować on brak snu, brak apetytu. Ból przewlekły został uznany za chorobę. Jeśli ból przewlekły pojawia się to najlepiej podjąć leczenie w okresie trzech miesięcy, wtedy szanse na jego pokonanie są największe.

Czytaj więcej: Ból

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Praca w Gdańsku

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, program stomatologiczny . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…