Warto, co jakiś czas sprawdzić a jakiej kondycji są nasze włosy. W tym celu wcale nie trzeba udawać się do fryzjera czy salonu kosmetycznego. Wystarczy ustawić lampę tak by świeciła an głowę i stanąć przed lustrem. Jeśli wokół głowy będzie widoczna aureola to znak, że włosy są zniszczone. Innym testem jest warkocz, jeśli włosy są zdrowe i elastyczne to powinien on sam się rozwiązać. Po pierwsze zmierz włosy centymetrem. Ściągnij pasma do tyłu i zbierz w kitkę. Potem mierzymy ich objętość. Jeśli jest to 5cm i więcej to Ne mamy podstaw do obaw. Sięgnij po preparaty dodające objętości, jeśli jest ich mniej jak 5cm. Warto też obejrzeć włosy pod lupą. Jeśli będzie widać bledsze miejsca to będzie to znak, że miejscami tracą pigment. Jest to spowodowane otwarciem łusek włosów. Tu przydatne będzie serum wygładzające włosy. Ciekawy jest też test ze szklanką. Wyrywamy włos i wrzucamy go do szklanki wody. Jeśli jest zdrowy to będzie unosił się na powierzchni. Jeśli utonie to będzie to znaczyć, że jego łodyga jest porowata. Często AM to miejsce przy włosach często farbowanych. Pomocne okaże się stosowanie masek wzmacniających. Zanim zakupisz kolejny szampon czy odżywkę do włosów zastanów się czy ten produkt spełni twoje oczekiwania. Pamiętaj, iż najskuteczniej działa pielęgnacja spersonalizowana. Nie ważne, jakie masz włosy, proste czy kręcone, nie ważne, jaki kolor czy długość, kosmetyki powinnaś dobierać konkretnie pod siebie. Często firmy oferują kilka linni kosmetyków. Dzięki temu można dobrać odpowiednie do swoich włosów. Codzienna pielęgnacja włosów powinna skupiać się na dostarczaniu każdego dnia im intensywnej regeneracji, która pozwoli wygładzić ich powierzchnię, ochroni przed elektryzowaniem i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Do włosów cienkich i delikatnych warto stosować lekką odżywkę na przykład w sprayu. Większość z nich ma rozbudowane formuły, które nie tylko wzmocnią włosy, ale tez ułatwią ich stylizację. Najbardziej trzeba dbać o włosy farbowane. Do nich dedykowane są specjale linie kosmetyków. Dotyczy to także włosów niszczonych przez prostownice czy tez częste suszenie.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…