Z badań, jakie przeprowadzono w ubiegłym roku wynika, że aż połowa przyszłym mam odczuwa strach przed przyszłym bólem. Znieczuleń jest kilka rodzajów, nowością jest używanie gazu rozweselającego. Gaz ten to entonox, stanowi on mieszaninę tlenu z podtlenkiem azotu. Gdy wdycha się taki gaz to wprowadza się człowiek w stan zbliżony do euforii. Dzięki temu nie tylko ból jest mniej uciążliwy, ale także znika stres związany z całą sytuacją. Specyfik ten podawany jest przez maskę i pacjentka może sama dozować sobie jego ilość. Działa on bardzo szybko i skutecznie. Jest to idealna metoda do porodów naturalnych bez znieczulenia. Osoba, która chce skorzystać z tego typu znieczulenia powinna wiedzieć, że ból zostanie uśnieżony w znacznym stopniu, ale niezlikwidowany całkowicie. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ gaz ten nie dostaje się ani do krwiobiegu ani też do pokarmu. W niektórych krajach metoda ta jest stosowana z powodzeniem od wielu lat. Za taki poród z użyciem gazu rozweselającego będziemy musieli zapłacić prawie 400zł. Kolejną możliwością jest poród w wodzie. Ciepła woda relaksuje i rozluźnia, rozszerza się szyjka macicy. Przy porodzie tego typu znacznie rzadziej nacina się krocze pacjentki. Ale poród tego typu to nie tylko plusy dla kobiety, ale także dla dziecka. Dziecko po wydostaniu się znajduje się w wodzie, dzięki czemu nie zostaje gwałtownie wyrwane ze swojego środowiska. Jednak jest Kika przeciwwskazań do takiego porodu, więc zanim zaczniesz się nad nim zastanawiać to zapoznaj się z nimi. Pojawiała się także metoda o nazwie TENS, jest ona bezpieczna zarówno dla matki jak i dziecka. Jest to urządzenie, które łączy się z plecami mamy za pomocą czterech elektrod. Przewodzą one impulsy elektryczne. Po porodzie może pojawić się problem z nietrzymaniem moczu. Koniecznie powiedz o takiej sytuacji swojemu ginekologowi o ile masz taką sytuację. Problem taki pojawia się u sporej ilości kobiet, które rodziły swoimi siłami. Czasem może tez być ból podczas seksu. Pomóc mogą ćwiczenia. Innym sposobem na złagodzenie bólu jest użycie żelu, który ułatwi przebieg porodu i zabezpieczy krocze przed pęknięciem. Szacuje się, że taki żel poprzez obniżenie tarcia może skrócić poród nawet o jedną trzecią. Jest też takie znieczulenie jak ZOO, ale jest ono darmowe tylko wtedy, gdy lekarz w trakcie porodu uzna, iż jego użycie jest konieczne. Jeśli sama życzysz sobie takie znieczulenie to koszt jego może przekroczyć nawet 500 zł.</

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. impregnacja papy

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…