Jest wiele naturalnych środków, po które mogą sięgać kobiety w przypadku różnych dolegliwości. Odpowiednio dobrane zioła czy witaminy poprawią nie tylko nasze samopoczucie, ale też kondycję i zdrowie. Kuracje tego typu trwają zwykle dłużej, ponieważ pierwsze efekty są widoczne po trzech miesiącach. Kobiety mają problemy w wieku między 40 a pięćdziesiątym rokiem życia, winą jest spadek hormonów. Pojawia się osłabienie i kłopoty z pamięcią, dochodzi do tego skłonność do osteoporozy, przeziębień, kłopoty ze skórą, włosami itd. Wraz z wiekiem coraz gorzej wchłaniają się także minerały i witaminy z jedzenia. Przyczyna dolegliwości mogą nie tylko być hormony, ale też brak miedzi. Aby to sprawdzić trzeba wykonać analizę pierwiastkową najlepiej włosów. Jeśli badania pokażą, że za mało mamy tego pierwiastka to trzeba udać się do apteki po suplementy. Kolejny problem to bóle menstruacyjne, aż u około 5% pań są one tak silne, że powodują nudności i wymioty. Tu najskuteczniejsze są ćwiczenia wraz z jogą hormonalną. Ważne, aby ćwiczyć cały miesiąc trzy razy w tygodniu. Natomiast przy nieregularnych miesiączkach pomoc może przynieść akupresura. Można przeprowadzić ją samemu, w tym celu trzeba uciskać punkty znajdujące się po obu stronach kręgosłupa. Dzięki takiemu masażowi zostaje poprawiona praca jajników. Innym problemem u kobiet jest tkliwość piersi. Jest to ból pojawiający się cyklicznie, jest to reakcja biustu na zmieniający się poziom hormonów. Dolegliwości te mogą być ograniczone przez specjalną dietę. Powinno w niej być jak najwięcej włókien roślinnych a jak najmniej tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. W potrawach powinna też się znaleźć świeża rzeżucha. Można do tego dodać tez preparaty z apteki. Problemem po czterdziestce staje się też trądzik. Jest to reakcja skóry na wzrost poziomu testosteronu w naszym ciele. Ten męski poziom wzmaga produkcję sebum, a ono zatyka pory skórne i sprzyja rozwojowi bakterii. Nie jest wskazane stosowanie w tym wieku płynów przeciwtrądzikowych na bazie spirytusu. Preparaty te zawierają zwykle spirytus. Każda kobieta powinna jeść dużo ryb, warzyw i owoców. W przypadku grzybic intymnych bardzo dobry efekt przyniesie czosnek. Należy jeść dwa ząbki czosnku dziennie lub łykać kapsułkę preparatu czosnkowego nabytego w aptece. Bardzo dobry efekt przeniesienie też jogurt z probiotykami. Przy zapaleniu pęcherza wskazana jest żurawina.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…