Gdy masz problemy podczas jazdy to trzeba a wykonać badanie błędnika i uszu. Jeśli nic one nic nie wykażą to pozostaje ci specjalne przygotowanie się do podróży. Zawsze w trasę wyruszaj wypoczętym i wyspanym. W przed dzień nie należy zażywać alkoholu, ponieważ sprzyja on powstawaniu efektów choroby lokomocyjnej.

Oczywiście w trakcie podróży też nie należy pić napojów alkoholowych. Przed wyjazdem najlepiej zjeść lekki posiłek na przykład kanapkę z chudą wędliną lub serem. Niewskazane jest także wyruszanie w drogę na czczo. Należy wystrzegać się produktów słonych i pikantnych. To tak zapobiegawczo, ale co jeśli prawie na pewno wiemy, że podczas drogi czekają nas nie miłe uczucia? W aptece znajdziemy preparaty w różnej formie, które złagodzą objawy. Leki te dostaniemy bez recepty poza Dipherganem, na który musimy ją mieć. Leki zażywamy według zaleceń odpowiednio wcześniej. Niektórym wystarczą środki uspokajające, które wyciszają układ nerwowy. Możemy wsiąść chusteczkę i namoczyć kroplami z mięty, Bazyli lub melisy i w razie wymiotów przytknąć do ust i przez nie oddychać. Podczas jazdy samochód powinien być stale wietrzony, jełki jest klimatyzacja to powinna działać. Odwrotny efekt przyniosą zapachy samochodowe i odświeżacze powietrza, jełki masz problemy z chorobą lokomocyjną to ich po prostu nie używaj. Drażniący będzie też dym tytoniowy, dlatego też palacze na czas jazdy powinni się powstrzymać od nałogu, oczywiście chodzi o wszystkich pasażerów. Najlepsze dla osób z tymi problemami są samochody duże o twardym zwieszeniu. Jeśli mimo tego dalej występują problemy to mamy jeszcze kilka możliwości. Aby nic się z nami nie działo to musi być zachowana równowaga między zmysłami, szczególnie miedzy uchem wewnętrznym, błędnikiem oraz wzrokiem. Dlatego nie należy się przyglądać mijanym drzewom czy słupom, najlepiej w czasie jazdy patrzeć na horyzont. Najlepsza do podróży będzie pozycja leżąca lub pół leżąca. Nie należy także czytać czasie podróży, ponieważ to także potęguje dolegliwości. Podczas podróży nie należy podjadać, wskazane jest popijanie małymi łykami wody mineralnej. Gdy dojdzie do nudności to trzeba zatrzymać samochód na kilkanaście minut i zaczepność kilka głębokich oddechów poza autem. Na chorobę lokomocyjna cierpią również zwierzęta, pamiętaj o tym zabierając ze sobą psa czy kota na urlop. Dzień przed wyjazdem zmniejsz dawkę jedzenia dla psa o połowę, nie karm go podczas jazdy, jedynie dawaj mu świeżą wodę.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…