Zastanówmy się, kiedy ono się pojawia i jakie mogą być jego przyczyny. Na dolegliwości tego typu uskarża się, ponad 0siemdziesiąt procent kobiet, jedne na łagodne inne na uciążliwe. Najwięcej występuje ich po menopauzie i mogę się one utrzymywać nawet kilka lat. Jak zwykle w tym okresie odpowiedzialne są hormony a raczej spadek poziomu estrogenów? To zjawisko doprowadza do kurczliwości naczyń krwionośnych. W momencie napadu następuje gwałtowny wzrost temperatury i rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Uderzenie o zaczyna się na twarzy następni rozprzestrzenia się na resztę ciała. Taki napad gorąca może trwać od kilku sekund do kilku godzin, w najgorszych przypadkach mogą się ona powtarzać nawet kilkadziesiąt razy na dobę. Jak w zwykle w problemach związanych z hormonami przydatne są terapie hormonalne, w tym przypadku jedną ze skutecznych jest terapia o nazwie HTZ. Skrót ten oznacza hormonalną terapię zastępczą. Dzięki aplikacji specjalnych środków szybko powraca poziom hormonów do odpowiedniego poziomu a tym samym ustępują dolegliwości związane z menopauzą, nie tylko uderzenia gorąca. Terapia ta niestety nie jest możliwa u niektórych kobiet, przeciwwskazaniem jest wykrycie guza piersi, macicy a także endometrioza, krwawienia. W niektórych przypadkach skuteczne są doustne środki antydepresyjne. Dzięki temu nie tylko poprawia się nastrój, ale i zmniejszają uderzenia gorąca, ponieważ podwyższa się poziom neuroprzekaźników. Terapia tego typu może być stosowana także u mężczyzn z objawami andropauzy. Można też leki antydepresyjne stosować u tych panów, u których uderzenia gorąca są spowodowane walką z rakiem prostaty. Możemy też coś wybrać z medycyny naturalnej, bowiem są dostępne leki roślin zawierające fito estrogeny. Są to substancje podobne do kobiecych estrogenów. Wskazane są tu różne preparaty, np. z wyciągiem z miłorzębu. Wyciąg ten poprawi napięcie ścian naczyń krwionośnych, zmniejszają się też skurcze naczyniowe i poprawia się krążenie. Wiele kobiet twierdzi z uderzenie gorąca przeczuwają chwile wcześniej. W czasie ataku najlepiej napić się zimnej wody i przeczekać. Pomocna może być woda termalna w aerozolu, którą w razie potrzeby można spryskać dekolt. Bluzki powinny mieć większe wycięcie pod szyją i musza być zrobione z oddychających materiałów takich jak bawełna czy len. Unikajmy tych, które przylegają do ciała. Jeśli to nie wystarcza to warto konsultować się z lekarzem i zastosować hormonalną terapię zastępczą.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…