Prawie wszyscy seksuolodzy twierdzą że nadmiar zbędnych kilogramów zmniejsza ochotę na seks, ale czy tak jest naprawdę? W większości krajów otyłość nie jest postrzegana jako coś pociągającego, w nieznacznym stopniu występuje tez fetyszyzm związany z otyłością. Osoby otyłe mogą mieć problemy ze współżyciem z różnych powodów, te najczęstsze to: problemy mechaniczne, osłabienie właściwości wrażliwości na bodźce, zadyszka. Najczęściej dochodzi do problemów z osiągnięciem orgazmu. U przyczyn leżą zaburzenia hormonalne, choroby spowodowane otyłością, leki jakie mogą być w tym stanie zażywane. Czasem ważną rolę odgrywa też uczucie nieatrakcyjności. Pierwsze problemy stanowi znalezienie partnera. Przecież wygląd zewnętrzny ma bardzo duże znaczenie przy szukaniu tej drugiej połówki. To właśnie fizyczna atrakcyjność decyduje o pierwszym wrażeniu. Osoby otyłe często są odrzucane właśnie w tym momencie, choć nie jest to reguła, bowiem dla niektórych ludzi, także w naszym kraju są one atrakcyjniejsze od tych o zgrabnej i smukłej sylwetce. Kolejną przeszkodą jest niska samoocena która uniemożliwia osobie otyłej czynny udział w życiu towarzyskim. Dziś wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, w życiu zawodowym ułatwia on znalezienie pracy, awanse itd. Problemem dla osób z nadwagą może być obniżone libido. Przyczyną mogą być stany depresyjne które u takich osób występują częściej jak u ludzi z prawidłową wagą. U mężczyzn może zostać zaburzone wydzielanie testosteronu. Dzieje się tak ponieważ komórki tłuszczowe produkują aromatazę, jest to enzym odgrywający najważniejszą rolę w zamianie testosteronu na estrogeny. Kolejnym powodem jest to że wątroba u ludzi z nadwagą syntetyzuje większe ilości białka SHBG (do końca tego nie udowodniono). Białko te wiąże testosteron i jednocześnie pozbawia go aktywności biologicznej. Popęd płciowy jest napadany tylko przez aktywny testosteron. Ważne są też niedogodności mechaniczne utrudniające stosunek, w dużej nadwadze może to być przeszkoda nie do przejścia. Otyłość brzuszną stwierdza się na podstawie pomiaru obwodu tali, u kobiet nie powinna ona mieć więcej jak 88cm a u mężczyzna 102 cm. Osoby otyłe SA na ogół ospałe i mniej sprawne fizycznie. A to także powoduje że nie mają one ochoty na łóżkowe igraszki. Droga do zrzucenia zbędnych kilogramów jest kręta ale nie jest nie do przebycia. Wystarczy że będziesz wybierać warzywa i owoce, chude mięsa i ryby zamiast tłustych i słodkich potraw. Ruch nawet spacery, pozwoli zrzucić kilka kilogramów, a to może już wystarczyć!

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…