Cera odwodniona to samo, co cera sucha. Zastanówmy się teraz jak ją rozpoznać. Aby tego dokonać pomyśl, kiedy skóra tak naprawdę się odwadnia. Z jej powierzchni w normalnych sytuacjach odparowuje od 300 do 400 ml wody na dobę. Jeśli z naskórka znika więcej wody niż do niego dociera, czyli jej strata nie jest uzupełniana to skór właśnie wtedy się odwadnia.

Gdy tylko naszej skórze zacznie brakować wody to zaczyna ona nieprawidłowo funkcjonować. I prawie od razu pojawiają się w niej widoczne zmiany. W pierwszej kolejności staje się ona szorstka i traci zdrowy koloryt. Brak nawilżenia prowadzi także do uszkodzenia, a to jeden z głównych powodów powstania zmarszczek. Sucha skóra to trochę inna sprawa, ponieważ ona zawsze jest odwodniona. Dlatego też na niej o wiele szybciej pojawiają się zmarszczki niż, na jakiej kol wiek innej. Ale problem taki dotyczy równie często cery tłustej. Czy też trądzikowej. Bez względu na rodzaj cery musimy dbać o jej nawilżenie. Z pomocą przyjdą nam kosmetyki z kremami na czele. Wśród kobiet krąży opinia, że kremy nawilżające to takie, w których jest dużo wody. Jednak nie jest to prawdą, ponieważ kremy nawilżające zawierają niewiele wody. Składniki tego kremu mają tak dobrane proporcje by wodę w skórze zatrzymać jak najdłużej. Aby móc skutecznie realizować taki plan to potrzebujemy dwa rodzaje takich składników. Muszą one wspólnie stworzyć warstwę ochronną, dzięki czemu woda tak szybko nie przeniknie przez skórę. Krem taki powinien zawierać woski, lanolinę i tłuszcze roślinne. Lecz to nie wszystko, ponieważ bardzo ważne są też substancje transportujące wodę w głąb do dalszych warstw naskórka. Najważniejsza w tym momencie jest gliceryna oraz kwas hialuronowy. Przy skórze odwodnionej zaburzony zostaje proces złuszczenia i odnawiania. Dlatego też w niektórych kremach możemy znaleźć mocznik. Jego zadaniem jest zmiękczenie naskórka i regulacja jego rogowacenia. Możemy też nawilżać naszą skórę od środka. Stan i wygląd naszej cery ulegnie znaczącej poprawie o ile zaczniemy ją pielęgnować też w ten sposób.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…