Nie raz widziałaś jak gwiazdy mają idealną cerę, ale nad tym pracują wizażyści, a ty musisz sobie radzić sama. Jeśli użyjesz odpowiednich kosmetyków to też zamaskujesz mankamenty swojej skóry. Jedna z podstawowych zasad jest dobór odpowiedniego podkładu, który trzeba dobierać do rodzaju skóry, ważne też by go odpowiednio przetestować.

Do cery suchej są podkłady nawilżające, które są w płynnej konsystencji. Gdy natomiast masz cerę przetłuszczającą się to musisz używać podkładu matującego. Jedną z teorii, która powinna ci przyświecać jest to by nie używać ciemnych fluidów. Kosmetyki te po prostu dodają lat, unikaj też perłowych i matowych, ponieważ potrafią one wyeksponować zmarszczki. Wskazane są rozświetlające korektory pod oczy, chyba, że masz rozszerzone naczynka wtedy powinnaś się zdecydować na kolor zielony. Powinnaś jak najczęściej robić sobie maseczki odżywiające, regenerujące i energizujące. Dzięki temu twoja cera będzie pełna blasku. Ważne jest też by chronić skórę przed słońcem, dobrze się wysypiać i prawidłowo odżywiać. Jeśli twoją twarz szpecą drobne plamki i przebarwienia to sięgnij po podkład mocniej kryjący, nakładaj go zwilżoną gąbeczką dzięki temu wszystko będzie zamaskowane przez kilka godzin. W przypadku drobnych plamek, w celu ich zamaskowania trzeba sięgnąć po korektor. Na koniec nałóż drobną warstewkę pudru. Gdy masz twarz piegatą i jasna karnację to do wykonania makijażu musisz użyć kremu tonującego. Jeśli natomiast masz też drobne krostki to wcale Ne będzie powód by wyglądać źle. Zacznij od nałożenia kremu tonującego, potem potraktuj skórę korektorem antybakteryjnym, dobrze jak by w tym kosmetyku był leczniczy cynk lub salican. Gdy krostki są czerwonawe to trzeba użyć korektora w zielonym kolorze. Ważne jest też by na twej twarzy znalazł się podkład przeciwtrądzikowy o lekkiej formule, który pozwala skórze oddychać, ma on też działanie antybakteryjne. Na sam koniec oprósz twarz delikatnie pudrem, dzięki temu twoja skóra będzie rozświetlona, lekko zmatowiona i świeża. Aby twoja twarz wyglądała młodziej musisz nałożyć na nią bazę wygładzającą, kosmetyk ten zniweluje drobne zmarszczki i rozświetli twarz. Jeśli natomiast jesteś już dojrzałą kobietą to najlepszy dla ciebie będzie podkład liftingujący lub przeciwzmarszczkowy, powinien on mieć w swym skaldzie składniki, które będą napinały skórę. Na koniec potraktuj policzki odrobina jasnego różu, dzięki temu cera będzie jeszcze bardziej odmłodzona.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…