Pojawienie się pierwszej miesiączki oznajmia, iż dziewczynka stała się kobietom. Dzieje się tak, ponieważ każda z nas rodzi się z tysiącami jajeczek. Gdy organizm dojrzeje to są one uwalniane, nazywa się to owulacja lub jajeczkowaniem, oznajmia to także, że kobieta jest gotowa do rozrodu. Z jednego z jajników uwalnia się jajeczko, które podróżuje jajowodem do macicy.

Jeśli po drodze spotka plemnik to następuje zapłodnienie. Jeśli do niego nie dojdzie o organizm pozbywa się jej czka wraz z krwią, śluzem i złuszczoną błona śluzową. Bywa, że miesiączki są bolesne, nieregularne lub obfite. Pierwsze z nich objawiają się bólem brzucha w dolnej części, dochodzi do niego tuż przed krwawieniem lub na jego początku i są one spowodowane w głównej mierze zbyt dużą ilością hormonów. Dolegliwości te możemy złagodzić gimnastyką, masażem, kąpielom lub naparami ziołowymi w ostateczności lekami przeciwbólowymi lub rozkurczającymi. Obfite miesiączki tez mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, ale też mięśniakami czy polipami. Nie możemy zwlekać z wizytą u specjalisty celu określenia dokładnej przyczyny. Nieregularne miesiączki mają swe uzasadnienie tylko w ciągu pierwszych dwóch lat. Potem trzeba szukać przyczyny a są to najczęściej: stres, przemęczenie, choroby tarczycy i problemy z hormonami. Do ginekologa trzeba tez się udać, jeśli występują plamienia w trakcie syklu albo, gdy miesiączka nie występuje od kilku miesięcy.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. doradca kredytowy gniezno

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…