Przypadłość ta jest tak powszechna jak przeziębienie. Oczywiście częściej problemy z pęcherzem mają kobiety niż mężczyźni. Winna jest cewka moczowa, która jest dłuższa u mężczyzn niż u kobiet. Aby się zakazić często wystarczy skorzystać z publicznej toalety. Zakazić się można nawet na basenie. Dolegliwości to przede wszystkim ból i parcie na mocz.

Jeśli szybko zareagujesz to objawy znikną bez śladu. Pamiętaj, że najważniejsze jest dbanie o higienę. Zapalenie pęcherza jest wywoływane przez bakterie, które nosi w sobie każda kobieta. Jednak nie są one groźne do czasu do póki nie dostaną się do dróg moczowych. Jednak jest kilka sposobów, dzięki którym można ograniczyć ryzyko wystąpienia zapalenia pęcherza. Jak tylko poczujesz potrzebę oddawania moczu to za długo nie zwlekaj. Zadbaj też o to by oddać mocz do końca. Jego zaleganie może sprzyjać infekcjom. Ważne też by po skorzystaniu z toalety podcierać się od przodu do tyłu. Zapobiega to przenoszeniu się bakterii z okolic odbytu w pobliże ujścia cewki moczowej. Podmywać trzeba się, co najmniej dwa razy dziennie. Dla twojego układu moczowego zdrowszy jest zwykły prysznic niż długie kąpiele w wannie. Do osuszania miejsc intymnych trzeba używać osobnego ręcznika. Ręczników też nie powinno się dzielić z innymi domownikami. Jeśli musisz skorzystać z publicznej toalety to nigdy nie siadaj bezpośrednio na desce. Trzeba kucać lub używać specjalnych jednorazowych nakładek na deskę. Można kupić je w aptece za niewielkie pieniądze w paczkach po sto sztuk. Zdrowe nawyki pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko powstania choroby. Pierwszą ważną sprawą jest to by zawsze mieć pod ręką butelkę z wodą. Gdy dużo pijemy to nerki produkują więcej moczu, wypłukuje on bakterie z układu moczowego i pęcherza. Poza tym w rozrzedzonym moczu bakterie trudniej się mnożą. Koniecznie trzeba też zadbać o systematyczne odwiedzanie ginekologa. Ważne jest też by tuż po stosunku od razu oddać mocz. Znacznie zmniejszy to ryzyko choroby.Powracające zapalenie pęcherza.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. www.gost-r.pl/certyfikat-gost

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…