Znamiona i pieprzykiZmiany które powstają na skórze mogą mieć różny kształt, kolor i do tego wielkość. Najczęściej występują płaskie czerwone plamy nazywane naczyniakami. Powstają w wyniku nadmiernego nagromadzenia naczyń krwionośnych w skórze. Inaczej wyglądają włókniaki, są one nie groźne, a poznamy ich po cienkiej nóżce i cielistych miękkich zmianach różnej wielkości. Są to płaskie grudki albo narośle czasem wypukłe które przylegają do skóry. Najczęściej są mylone z pieprzykami, występują na tułowiu i twarzy ale nie tylko.

Najbardziej powszechne pod względem występowania są pieprzyki czyli znamiona barwnikowe. Są one najczęściej gładkie, mogą być porośnięte włoskami o kolorze brązowym. W większości przypadków nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia. Ale czasem możemy mieć też takie z którymi d rzazu powinniśmy udać się do dermatologa. Bowiem z nich może z czasem powstać czerniak czyli rak skóry. Najważniejsza jest kontrola po powrocie z wakacji, wtedy trzeb sprawdzić miejsca gdzie występowały znamiona. Szczególną uwagę należy zwrócić na to czy ni zwiększyły one swojej objętości oraz czy nie pojawiły się nowe. Warto by ktoś zerknął na nasze plecy i sprawdził stan naszej skóry ponieważ samemu nie wszystko zobaczymy. Gdy mamy znamiona typowe to musimy co 6-12 miesięcy udać się do dermatologa w celu konsultacji i kontroli. Lekarz ten za pomocą różnych metod określa czy dane znamię jest bezpieczne czy też nie. W wakacje należy dbać o skórę szczególnie groźne są promienie UVA które wchodzą głęboko w jej strukturę i uszkadzają ją. Brak odpowiedniej ochrony przed słońcem może spowodować że niegroźne znamię z czasem przekształci się w nowotwór złośliwy. Aby zabezpieczyć skórę należy ja smarować preparatami zawierającymi filtry, preparat powinien być dobrany odpowiednio do naszego typu skóry. Podobne zagrożenie które może przekształcić znamię w groźny nowotwór stanowi otarcie. Jeśli nasze znamię znajduje się pod paskiem który często je drażni i powoduje otarcia może to być przyczyną powstania czerniaka. Jeśli nasza zmiana jest niebezpieczna to lekarz może zalecić jej usunięcie, do dyspozycji ma wiele metod. Mowa tu o wypalaniu, wymrażaniu lub poddawaniu działaniu prądu elektrycznego. Czasem nieunikniona jest interwencja za pomocą skalpela. Zabieg tej jest refundowany przez NFZ a wycięciu poddaje się znamię barwnikowe. Wycina je się wraz z marginesem zdrowej tkanki w znieczuleniu miejscowym. Następnie wycinek wysyła się do badania histopatologicznego które ma za zadanie wykryć obecność komórek rakowych.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. https://www.twojecentrum.pl/jak-odzyskac-pieniadze-od-dluznika-info-1363.html?id=1363

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…