Menopauza skutecznie utrudnia funkcjonowanie wielu paniom, jednak nie musza się one poddawać. Mamy do dyspozycji kilka rozwiązań, które skutecznie zmniejszą dolegliwości. Najczęstszymi dolegliwościami są zmiany cyklu miesiączkowego. Krwawienia stają się rzadkie albo zbyt częste, nadmierne obfite a u innych skąpe.

Kobiety uskarżają się też na uderzenie gorąca połączone z zarumienieniem nie tylko twarzy, ale też dekoltu. Mogą też pojawiać się różne plamy np. na ramionach. W tym okresie zwiększa się też ryzyko zakażenia okolic narządów płciowych, stosunki często są nieprzyjemne a nawet sprawiają ból. Wiele kobiet uskarża się też an problemy z nietrzymaniem moczu, spadkiem libido, wahaniami nastroju bólami mięśni i stawów. Wszystkiemu temu winne są zmiany w stężeniu hormonów. Większość specjalistów w tym okresie zaleca HRT, czyli hormonalną terapie zastępczą. Poprawia ona także sen i jego, jakość. Innym wyjściem są leki przeciwdepresyjne, które powinny ustabilizować nastrój. Środki te są skuteczne u większości kobiet. Są też sposoby by samemu sobie pomóc. Gdy czujesz uderzenie gorąca to usiądź w chłodnym i dobrze wietrzonym miejscu. Zakładaj ubrania z naturalnych oddychających tkanin. Jeśli czujesz, że nadchodzi uderzenie gorąca to sięgnij po chodny napój. Ulgę niektórym przynoszą też herbatki ziołowe. Statystycznie ostatnia miesiączka u kobiet pojawia się w wieku 51 lat.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…