Pęcherz jest narażony na wiele schorzeń, szczególnie u kobiet. Najczęściej jest to zapalenie, ale nie tylko. Kiedyś chorobą tą nazywano chorobą miodowego miesiąca, ponieważ zapalenie pęcherza pojawiało się po ślubie ze względu na częste stosunki i nie zwracanie zbyt dużej uwagi na higienę. Winne cze stop jest też przeniesienie bakterii z okolic odbytu do pęcherza.

Infekcjom tym często sprzyja osłabienie i przeziębienie. Ryzyko zakażeń wzrasta podczas ciąży i klimakterium – chodzi tu o zmiany hormonalne. Winny zakażeniu może być też zastój moczu, czyli zbyt rzadkie jego oddawanie. Objawem zakażenia jest parcie na pęcherz, ból i pieczenie przy siusianiu. Aby dowiedzieć się, jakie bakterie są winne i czym je pokonać niezbędne jest wykonanie posiewu moczu. Gdy zakażenia nawracają to może być potrzebne też badanie USG dróg moczowych. Inną chorobą jest kamica pęcherza. Choroba ta to tworzenie się złogów soli wapnia albo kwasu moczowego. Objawem są zwykle bóle podbrzusza, które promieniują na krocze i zewnętrzne narządy płciowe. Kamicę pęcherza wykryjemy za pomocą, USG. Możliwy jest też rak pęcherza. Podejrzewa się, że głównym winowajcom jego powstania jest palenie papierosów, sprzyjają jej też czynniki środowiskowe. Jego objawem może być krwiomocz. Lekarz powinien w takiej sytuacji zlecić badanie USG dróg moczowych. Leczenie jest uzależnione od zaawansowania nowotworu.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. biuro rachunkowe Śląsk

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…