Pojawienie się pierwszej miesiączki oznajmia, iż dziewczynka stała się kobietom. Dzieje się tak, ponieważ każda z nas rodzi się z tysiącami jajeczek. Gdy organizm dojrzeje to są one uwalniane, nazywa się to owulacja lub jajeczkowaniem, oznajmia to także, że kobieta jest gotowa do rozrodu. Z jednego z jajników uwalnia się jajeczko, które podróżuje jajowodem do macicy.

Czytaj więcej: Pierwsza miesiączka

Przypadłość ta jest tak powszechna jak przeziębienie. Oczywiście częściej problemy z pęcherzem mają kobiety niż mężczyźni. Winna jest cewka moczowa, która jest dłuższa u mężczyzn niż u kobiet. Aby się zakazić często wystarczy skorzystać z publicznej toalety. Zakazić się można nawet na basenie. Dolegliwości to przede wszystkim ból i parcie na mocz.

Czytaj więcej: Powracające zapalenie pęcherza

Znamiona i pieprzykiZmiany które powstają na skórze mogą mieć różny kształt, kolor i do tego wielkość. Najczęściej występują płaskie czerwone plamy nazywane naczyniakami. Powstają w wyniku nadmiernego nagromadzenia naczyń krwionośnych w skórze. Inaczej wyglądają włókniaki, są one nie groźne, a poznamy ich po cienkiej nóżce i cielistych miękkich zmianach różnej wielkości. Są to płaskie grudki albo narośle czasem wypukłe które przylegają do skóry. Najczęściej są mylone z pieprzykami, występują na tułowiu i twarzy ale nie tylko.

Czytaj więcej: Znamiona i pieprzyki

Menopauza skutecznie utrudnia funkcjonowanie wielu paniom, jednak nie musza się one poddawać. Mamy do dyspozycji kilka rozwiązań, które skutecznie zmniejszą dolegliwości. Najczęstszymi dolegliwościami są zmiany cyklu miesiączkowego. Krwawienia stają się rzadkie albo zbyt częste, nadmierne obfite a u innych skąpe.

Czytaj więcej: Dolegliwości w okresie przekwitania

Pęcherz jest narażony na wiele schorzeń, szczególnie u kobiet. Najczęściej jest to zapalenie, ale nie tylko. Kiedyś chorobą tą nazywano chorobą miodowego miesiąca, ponieważ zapalenie pęcherza pojawiało się po ślubie ze względu na częste stosunki i nie zwracanie zbyt dużej uwagi na higienę. Winne cze stop jest też przeniesienie bakterii z okolic odbytu do pęcherza.

Czytaj więcej: Choroby pęcherza

Wakacje to okres, w którym nasza skóra jest wystawiana na działanie promieni słonecznych szczególnie mocno. Do tego dochodzi wiatr, który ją przesusza. To wszystko powoduje ze po wakacjach powinniśmy jej zafundować regeneracje. W ciągu dnia nie zapominaj o kremie, natomiast na noc użyj olejku, dobrego kremu lub serum. Przytomne, iż to właśnie w nocy skora pochłania wszystkie cenne substancje. Po upalnym lecie powinniśmy zastosować tez dodatkowe zabiegi, które przywrócą jej kondycję.

Czytaj więcej: Pielęgnacja po wakacjach

Warto, co jakiś czas sprawdzić a jakiej kondycji są nasze włosy. W tym celu wcale nie trzeba udawać się do fryzjera czy salonu kosmetycznego. Wystarczy ustawić lampę tak by świeciła an głowę i stanąć przed lustrem. Jeśli wokół głowy będzie widoczna aureola to znak, że włosy są zniszczone. Innym testem jest warkocz, jeśli włosy są zdrowe i elastyczne to powinien on sam się rozwiązać. Po pierwsze zmierz włosy centymetrem. Ściągnij pasma do tyłu i zbierz w kitkę. Potem mierzymy ich objętość. Jeśli jest to 5cm i więcej to Ne mamy podstaw do obaw. Sięgnij po preparaty dodające objętości, jeśli jest ich mniej jak 5cm. Warto też obejrzeć włosy pod lupą. Jeśli będzie widać bledsze miejsca to będzie to znak, że miejscami tracą pigment. Jest to spowodowane otwarciem łusek włosów. Tu przydatne będzie serum wygładzające włosy. Ciekawy jest też test ze szklanką. Wyrywamy włos i wrzucamy go do szklanki wody. Jeśli jest zdrowy to będzie unosił się na powierzchni. Jeśli utonie to będzie to znaczyć, że jego łodyga jest porowata. Często AM to miejsce przy włosach często farbowanych. Pomocne okaże się stosowanie masek wzmacniających. Zanim zakupisz kolejny szampon czy odżywkę do włosów zastanów się czy ten produkt spełni twoje oczekiwania. Pamiętaj, iż najskuteczniej działa pielęgnacja spersonalizowana. Nie ważne, jakie masz włosy, proste czy kręcone, nie ważne, jaki kolor czy długość, kosmetyki powinnaś dobierać konkretnie pod siebie. Często firmy oferują kilka linni kosmetyków. Dzięki temu można dobrać odpowiednie do swoich włosów. Codzienna pielęgnacja włosów powinna skupiać się na dostarczaniu każdego dnia im intensywnej regeneracji, która pozwoli wygładzić ich powierzchnię, ochroni przed elektryzowaniem i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Do włosów cienkich i delikatnych warto stosować lekką odżywkę na przykład w sprayu. Większość z nich ma rozbudowane formuły, które nie tylko wzmocnią włosy, ale tez ułatwią ich stylizację. Najbardziej trzeba dbać o włosy farbowane. Do nich dedykowane są specjale linie kosmetyków. Dotyczy to także włosów niszczonych przez prostownice czy tez częste suszenie.

Jeśli są one szorstkie i suche to mogą być sygnałem, że mamy atopowe zapalenie skóry. Inną przyczyną może być uczulenie. Uczulenie na ten sam alergen u jednych może powodować katar a u innych zmiany atopowe na skórze. W innych przypadkach może powodować duszność. A są też takie osoby, u których alergia atakuje skórę. Czynnikiem wywołującym ten stan może być zwykła infekcja stres, czy też połączenie niektórych pokarmów. Jeśli objawy mają tendencję do nasilania się to polecam przeprowadzenie testów.

Czytaj więcej: Plamki na skórze

Z badań, jakie przeprowadzono w ubiegłym roku wynika, że aż połowa przyszłym mam odczuwa strach przed przyszłym bólem. Znieczuleń jest kilka rodzajów, nowością jest używanie gazu rozweselającego. Gaz ten to entonox, stanowi on mieszaninę tlenu z podtlenkiem azotu. Gdy wdycha się taki gaz to wprowadza się człowiek w stan zbliżony do euforii. Dzięki temu nie tylko ból jest mniej uciążliwy, ale także znika stres związany z całą sytuacją. Specyfik ten podawany jest przez maskę i pacjentka może sama dozować sobie jego ilość. Działa on bardzo szybko i skutecznie. Jest to idealna metoda do porodów naturalnych bez znieczulenia. Osoba, która chce skorzystać z tego typu znieczulenia powinna wiedzieć, że ból zostanie uśnieżony w znacznym stopniu, ale niezlikwidowany całkowicie. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ gaz ten nie dostaje się ani do krwiobiegu ani też do pokarmu. W niektórych krajach metoda ta jest stosowana z powodzeniem od wielu lat. Za taki poród z użyciem gazu rozweselającego będziemy musieli zapłacić prawie 400zł. Kolejną możliwością jest poród w wodzie. Ciepła woda relaksuje i rozluźnia, rozszerza się szyjka macicy. Przy porodzie tego typu znacznie rzadziej nacina się krocze pacjentki. Ale poród tego typu to nie tylko plusy dla kobiety, ale także dla dziecka. Dziecko po wydostaniu się znajduje się w wodzie, dzięki czemu nie zostaje gwałtownie wyrwane ze swojego środowiska. Jednak jest Kika przeciwwskazań do takiego porodu, więc zanim zaczniesz się nad nim zastanawiać to zapoznaj się z nimi. Pojawiała się także metoda o nazwie TENS, jest ona bezpieczna zarówno dla matki jak i dziecka. Jest to urządzenie, które łączy się z plecami mamy za pomocą czterech elektrod. Przewodzą one impulsy elektryczne. Po porodzie może pojawić się problem z nietrzymaniem moczu. Koniecznie powiedz o takiej sytuacji swojemu ginekologowi o ile masz taką sytuację. Problem taki pojawia się u sporej ilości kobiet, które rodziły swoimi siłami. Czasem może tez być ból podczas seksu. Pomóc mogą ćwiczenia. Innym sposobem na złagodzenie bólu jest użycie żelu, który ułatwi przebieg porodu i zabezpieczy krocze przed pęknięciem. Szacuje się, że taki żel poprzez obniżenie tarcia może skrócić poród nawet o jedną trzecią. Jest też takie znieczulenie jak ZOO, ale jest ono darmowe tylko wtedy, gdy lekarz w trakcie porodu uzna, iż jego użycie jest konieczne. Jeśli sama życzysz sobie takie znieczulenie to koszt jego może przekroczyć nawet 500 zł.</

Jest wiele naturalnych środków, po które mogą sięgać kobiety w przypadku różnych dolegliwości. Odpowiednio dobrane zioła czy witaminy poprawią nie tylko nasze samopoczucie, ale też kondycję i zdrowie. Kuracje tego typu trwają zwykle dłużej, ponieważ pierwsze efekty są widoczne po trzech miesiącach. Kobiety mają problemy w wieku między 40 a pięćdziesiątym rokiem życia, winą jest spadek hormonów. Pojawia się osłabienie i kłopoty z pamięcią, dochodzi do tego skłonność do osteoporozy, przeziębień, kłopoty ze skórą, włosami itd. Wraz z wiekiem coraz gorzej wchłaniają się także minerały i witaminy z jedzenia. Przyczyna dolegliwości mogą nie tylko być hormony, ale też brak miedzi. Aby to sprawdzić trzeba wykonać analizę pierwiastkową najlepiej włosów. Jeśli badania pokażą, że za mało mamy tego pierwiastka to trzeba udać się do apteki po suplementy. Kolejny problem to bóle menstruacyjne, aż u około 5% pań są one tak silne, że powodują nudności i wymioty. Tu najskuteczniejsze są ćwiczenia wraz z jogą hormonalną. Ważne, aby ćwiczyć cały miesiąc trzy razy w tygodniu. Natomiast przy nieregularnych miesiączkach pomoc może przynieść akupresura. Można przeprowadzić ją samemu, w tym celu trzeba uciskać punkty znajdujące się po obu stronach kręgosłupa. Dzięki takiemu masażowi zostaje poprawiona praca jajników. Innym problemem u kobiet jest tkliwość piersi. Jest to ból pojawiający się cyklicznie, jest to reakcja biustu na zmieniający się poziom hormonów. Dolegliwości te mogą być ograniczone przez specjalną dietę. Powinno w niej być jak najwięcej włókien roślinnych a jak najmniej tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. W potrawach powinna też się znaleźć świeża rzeżucha. Można do tego dodać tez preparaty z apteki. Problemem po czterdziestce staje się też trądzik. Jest to reakcja skóry na wzrost poziomu testosteronu w naszym ciele. Ten męski poziom wzmaga produkcję sebum, a ono zatyka pory skórne i sprzyja rozwojowi bakterii. Nie jest wskazane stosowanie w tym wieku płynów przeciwtrądzikowych na bazie spirytusu. Preparaty te zawierają zwykle spirytus. Każda kobieta powinna jeść dużo ryb, warzyw i owoców. W przypadku grzybic intymnych bardzo dobry efekt przyniesie czosnek. Należy jeść dwa ząbki czosnku dziennie lub łykać kapsułkę preparatu czosnkowego nabytego w aptece. Bardzo dobry efekt przeniesienie też jogurt z probiotykami. Przy zapaleniu pęcherza wskazana jest żurawina.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. montaż kominków poznań wywóz gałęzi

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, Etisoft Packaging - oferta . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…