Stres jest reakcją na trudne sytuacje, przeciążenie fizyczne lub psychiczne, silne bodźce. W ten sposób reaguje nasze ciało na działanie dla nas niekorzystnych czynników. Wówczas nasila się wydzielanie substancji między innymi adrenaliny, które na krótko poprawiają wydajność naszego organizmu. Wtedy nasze serce zaczyna szybciej bić, podnosi się ciśnienie krwi, oddech przyśpiesza, taki proces powoduje że do komórek trafia więcej tlenu.

Jeśli nas stres jest „bezpieczny” – umiarkowany pozwala to nam na szybsze działanie, poprawia się nam spostrzegawczość oraz koncentracja, zwiększa się wydajność mózgu. Gdy sytuacja stresowa się przeciąga, wtedy nasze ciało jest w stanie podwyższonej gotowości – poziom hormonów stresu we krwi nie wraca do normalnego stanu i ciągle jest podwyższony. Taka sytuacja powoduje obniżenie odporności naszego organizmu, rośnie napięcie mięśni i ciśnienie krwi. Taki stan niesie za sobą ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej, zawału serca, zaburzeń miesiączkowania i potencji. Pod wpływem stresu w naszym żołądku są nadmiernie produkowane kwasy trawienne, które podrażniają śluzówkę naszego narządu. Pojawia się zgaga i bóle brzucha. Dlatego osoby, które żyją w ciągłym stresie i nie potrafią z nim walczyć częściej chorują na choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy. Charakterystyczne objawy stresu to szum w uszach, bóle głowy, przygnębieniem, a nawet stany depresyjne. Stres u niektórych osób powoduje również objadanie się, ucieczkę w nałogi, zaburzenia snu, trudności z koncentracją, czy obgryzanie paznokci. Mózg kobiety i mężczyzny różni się budową. Kobiety potrafią robić różne rzeczy na raz, dlatego często zbyt wiele biorą na siebie z przekonaniem, że sobie dadzą radę.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…