Obecnie medycyna i kosmetologia są tak rozwinięte, że leczenie białych plam nie stwarza już problemów. Białe plamy są wywoływane poprzez niedostateczną ilość melaniny w naszym organizmie. Jest to barwnik, który nie tylko odpowiada za kolor skóry, ale też oczu i włosów, chroni ona tez nasze ciało przed promieniami słonecznymi. Bielactwo może dotknąć każdego, jednak najbardziej widoczne jest wrodzone. Osoby takie nazywane są albinosami i rodzą się z nieodpowiednią barwą na ponad 80 procentach ciała. Najczęściej mają one czerwone oczy i białe włosy. Ta wersja choroby jest nie uleczalna.

Wersja nabyta jest znacznie częściej spotykana, daje ona o sobie znać najczęściej u dzieci lub młodzieży. Wraz z upływem lat na skórze pojawia się coraz więcej białych, kremowych, mlecznych plam. Na początku są one najczęściej małe potem powiększają się i łączą osiągając tym samym dość duże rozmiary. Są one najbardziej widoczne u osób, które lubią się opalać lub mają ciemną karnację. Białe plamy pojawiają się w miejscach zginania takich jak łokcie, pachwiny, pachy a także na grzbietach rąk i nóg. Plamy takie nie powodują zakażeń i zmian zapalnych. Nie czujemy pieczenia ani świądu. Jednak nie są on problemem estetycznym a medycznym. Najgorsze jest to, że spora taka jest bezbronna wobec słońca, ponieważ nie ma w niej melaniny. W takich miejscach często tworzą się oparzenia słoneczne, obrzęki, nadżerki. Choroba ta często występuje wraz z chorobami tarczycy, cukrzyca typu I, łysieniem plackowatym. Dlatego na początku należy się zająć leczeniem tych chorób. Dzięki temu uzyskamy poprawę wyglądu skóry, ale najczęściej to nie wystarcza. Dlatego pomocy musimy szukać u dermatologa. Ale nie tylko, bowiem przy bielawce mogą występować problemy ze wzrokiem i słuchem, dlatego wizyta u okulisty i laryngologa nie będzie błędem. Jeśli na naszym ciele występują świeże niewielkie zmiany to wskazane są kuracje miejscowe. Na miejsca ze zmianami nakłada się specjalne maści i kremy. Czasem stosuje się fotochemio terapię. Zabieg ten polega na miejscowym lub doustnym podawaniu leków uczulających na światło. Wszystkie szczegóły są ustalane przez lekarza. Naświetlania trwają wiele miesięcy i przeprowadzane są dwa – trzy razy w tygodniu. Są tez skutki uboczne, bowiem istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby. Innym rodzajem tej terapii jest naświetlanie promieniami UVB, Daje ona lepsze wyniki i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. W przypadkach, gdy te metody nie dają rady walce ze zmianami może okazać się potrzebny zabieg chirurgiczny.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. www.falconpolska.com

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, zenbox.pl . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…