TIA (Transient Ischemic Attaca) czyli przemijające niedokrwienie mózgu objawia się drętwieniem lub lekkim niedokrwieniem kończyn, czy mięśni twarzy, bełkotliwą mową, chwilową utratą widzenie, czy zawrotami głowy.

Może również prowadzić do omdleń. Wówczas niezwłocznie wezwij pogotowie i zadbaj o to by zrobiono badanie tomografii komputerowej głowy. Od wyniku badania będzie zależało, czy będzie trzeba pozostać w szpitalu. Do TIA dochodzi w efekcie zaburzeń rytmu serca lub niedrożności tętnicy szyjnej. A u osób starszych może pojawić się przy nagłym spadku ciśnienia. TIA to bardzo poważne ostrzeżenie ze strony naszego organizmu, który jest często konsekwencją udaru mózgu. Osoby które dostały takie ostrzeżenie powinny lepiej zadbać o swoje serce i mózg aktywnie spędzaj czas na świeżym powietrzu. Raz na pół roku zgłaszaj się do lekarza na badania kontrolne. Zleci on wówczas EKG oraz USG dopplerowskie tętnic szyjnych i aorty brzusznej. Podczas badania USG lekarz powinien oznaczyć wskaźnik IM, który oznacza grubość śródnabłonka naczyń krwionośnych. Wskaźnik ten jest niezbędny do oceny ryzyka udaru. Zmień dietę, która ma na celu ograniczenie tłuszczów zwierzęcych, a będzie bogata w warzywa.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. odszkodowanie za wypadek śmiertelny Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, Ciekawe szkolenia. Gamma Discover . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…