rzsChoroba ta mimo swej nazwy nie dotyczy wyłącznie stawów, często towarzyszy jej wiele objawów pozastawowych. Jednym z nich jest drętwienie lub mrowienie palców rąk i nóg. Niektórzy skarżą się też na dolegliwości występujące ze strony wzroku.

Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do zapalenia nadtwardówki i twardówki, może to w rezultacie doprowadzić nawet do perforacji gałki ocznej. Może powstać też zapalenie rogówki i naczyniówki. Leczenie zależy od objawu rodzaju schorzenia. O chorobie może świadczyć też nadmierna suchość skóry. Skóra ta nie wymaga specjalistycznego leczenia, wystarczy staranniejsza niż zwykle pielęgnacja, Lepiej korzystać z prysznica zamiast kąpieli w wannie. Skórę po każdym natrysku trzeba osuszyć i nałożyć balsam nawilżający. Zmiany mogą sięgać też naczyń krwionośnych, czasem są one tak zaawansowane, że EKG pokazuje je, jako zawał serca. Rezultacie tego może też dojść do poważnych zmian w narządach takich jak nerki czy płuca. Chorzy często skarżą się też na bezsenność. W tym wypadku może pomóc poprawa samej higieny snu oraz zastosowanie przy konsultacji lekarskiej leków nasennych. W parze z bezsennością idzie też nadmierne pocenie się. Reumatoidalnego zaplenia stawów nie należy lekceważyć, jest to choroba autoimmunologiczna. Czasem dochodzi do powstania tak zwanego zespołu suchego oka,. Objawy mu towarzyszące można łagodzić systematycznym używaniem kropli do oczu.  

 

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. schody granitowe : BKG

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, http://www.przecinarki-tarczowe.pl/przecinarka-tarczowa . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…