Jeśli cierpimy na niewydolność żylną długa podróż samochodem w pozycji siedzącej nienależny do najprzyjemniejszych. Należy odpowiednio wcześniej się na taką sytuację przygotować. Mianowicie co najmniej tydzień wcześniej należy zacząć przyjmować (najlepiej 2x dziennie) leki zawierające zmikronizowaną diosminę.

Diosmina wzmacnia żyły, hamując wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za rozkład kwasu hialuronowego, czyli głównego składnika śródbłonka naczyń. Brak tego enzymu powoduje to że nasze żyły staja się elastyczne i wytrzymałe. Dodatkowo na podróż najlepiej włożyć pończochy lub rajstopy uciskowe, które będą wspomagały prawidłowy odpływ krwi z żył w kierunku serca. Należy tylko poprawnie dobrać ich rozmiar. Działanie pończoch lub rajstop to tak zwana kompresoterapia, czyli inaczej leczenie poprzez ucisk. Podczas długiej podróży samochodem, należy robić postoje, w czasie których trzeba spacerować, po to by pobudzić do pracy pompę mięśniową. Jeśli nasza podróż odbywa się samolotem wówczas ruszajmy stopami i napinajmy mięśnie, aby mogły przepychać krew zalegającą w żyłach. Tak przygotowani do podróży, po dotarciu na miejsce unikniemy opuchlizny na nogach i uczucia ciężkości, ale także ochronimy nasze nogi przed bolesnymi skurczami.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Praca Częstochowa

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, http://kilometrowka.czest.pl/ . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…