Największą bolączką jest to ze nowotwór ten jest rozpoznawany zbyt późno. Przyczyna jest fakt, iż objawy są podobne do wielu innych schorzeń. Rak bywa zauważany dopiero, gdy daje przerzuty do innych narządów. Mężczyźni chorują w 52% przypadków, kobiety w 48%, wyraźnie widać, że w ciągu ostatnich lat liczba chorych rośnie.

W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim palacze, ryzyko rośnie tez wraz z wiekiem ze swym szczytem w dziewiątej dekadzie. Widać tez, że w przypadku mężczyzn nowotwór atakuje głównie głowę trzustki w przypadku kobiet pojawia się w trzonie albo ogonie. Szukając przyczyn coraz więcej uwagi poświęca się na wpływy środowiskowe i zanieczyszczeń chemicznych. Widać tez, że nowotwór ten występuje coraz częściej u osób otyłych, które spożywają nadmierne ilości węglowodanów i tłuszczów. Jeśli chcemy się chronić przed tym rakiem to musimy postawić na dietę bogatą w błonnik, witaminę C i inne antyoksydanty. Nie wolno zapomnieć o rybach morskich i olejach, jako źródle wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Najgorsze, że mimo postępów w leczeniu to chorób a ta jest nadal w 95% nieuleczalna. Większość chorych umiera w ciągu roku od wykrycia guza a tylko pięciu na stu chorych żyje dłużej jak 5 lat.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…