Wirus ten może przetrwać nawet w zamrożonej żywności, często do zakażenia dochodzi na przykład po zjedzeniu orzeszków wystawionych w barze, jako poczęstunek dla gości. Norowirus daje objawy w ciągu kilku godzin od zarażenia. One same ustępują po 24-60 godzinach. Objawy znacznie osłabiają chorego i pozbawiają go płynów fizjologicznych. Dlatego też choroba ta jest szczególnie groźna dla dzieci i osób starszych. W przypadku dzieci płyny trzeba uzupełniać na bieżąco.

Pomocne będą chłodne herbatki z rumianku lub zwykła słaba herbata. Wskazana jest niegazowana woda i kompot jabłkowy. Nie zaleca się picia soków oraz nie należy podawać węgla i innych środków przeciwbiegunkowych. W drastycznych sytuacjach może dojść do konieczności leczenia w szpitalu pod kroplówką. Jeśli objawy nie ustępują po trzech dniach to trzeba zgłosić się do lekarza. Jeśli choruje dziecko lub osoba starsza to lepiej zamówić wizytę domową. Najgorsze jest e nią ma szczepionki przeciw tym wirusom. Dlatego najlepszą obroną jest przestrzeganie higieny. Często zwykłe mydło nie zabije wirusa, zrobią to tylko specjalne żele alkoholowe. Dobre są na przykład chusteczki higieniczne nasączone alkoholem. W okresie częstych zachorować unikajmy przytulania, całowania, nie dzielmy się kosmetykami i unikajmy stołowe i barów. Często jest tak, że jeśli zarazi się jedna osoba to zachorują wszyscy, którzy mają z nią kontakt np. w rodzinie.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Kredyt na wakacje

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, pończochy przeciwżylakowe bez palców . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…