Jest to choroba charakteryzująca się szumem w uszach, zawrotami głowy i niedosłuchem. Jest to postępująca choroba ucha środkowego i wewnętrznego. Jej istota jest kostnienie i upośledzanie ruchomości łańcucha kosteczek słuchowych. Powstałe w wyniku tego szumy uszne, zawroty głowy i niedosłuch są skutkiem nieprawidłowego metabolizmu wapnia pomiędzy poszczególnymi kosteczkami słuchowymi.

Niedosłuch może być z jednej lub z obu stron. Jak dotąd przyczyny tego stanu nie są znane, typuje się tu czynniki genetyczne, ponieważ w blisko 20% przypadków stwierdza się zależność rodzinną. Nie bez znaczenia wydaje się też czynnik hor4monalny, choroba częściej atakuje kobiety, widać też, że często ujawnia się w ciąży i karmienia. Poza tym choroba najczęściej ujawnia się w 3-4 dekadzie życia, chociaż nie jest to regułą. Do dziś dnia nie ma pewnej diagnozy tego zjawiska. Decydujące są objawy kliniczne, zły audio diagram, brak innych zmian, które mogłyby spowodować ten stan. Dokładne rozpoznanie można dopiero postawić podczas zabiegu operacyjnego. Polega ona na zastąpieniu skostniałego strzemiączka proteza. Jest ona wykonywana ze sztucznego tworzywa lub metalu szlachetnego. Tym samym przywraca się ruchomość łańcucha kosteczek słuchowych i polepsza się przewodzenie dźwięków. Zabieg ten na ogół wykonywany jest w narkozie. Efekt widać po tygodniu od usunięcia opatrunku. We wczesnym okresie po operacji jest wiele zastrzeżeń np. nie można moczyć ucha i wystawiać go na duży hałas.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. firma

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…