TIA (Transient Ischemic Attaca) czyli przemijające niedokrwienie mózgu objawia się drętwieniem lub lekkim niedokrwieniem kończyn, czy mięśni twarzy, bełkotliwą mową, chwilową utratą widzenie, czy zawrotami głowy.

Czytaj więcej: TIA – przemijające niedokrwienie mózgu

rzsChoroba ta mimo swej nazwy nie dotyczy wyłącznie stawów, często towarzyszy jej wiele objawów pozastawowych. Jednym z nich jest drętwienie lub mrowienie palców rąk i nóg. Niektórzy skarżą się też na dolegliwości występujące ze strony wzroku.

Czytaj więcej: Nietypowe objawy RZS

Jeśli cierpimy na niewydolność żylną długa podróż samochodem w pozycji siedzącej nienależny do najprzyjemniejszych. Należy odpowiednio wcześniej się na taką sytuację przygotować. Mianowicie co najmniej tydzień wcześniej należy zacząć przyjmować (najlepiej 2x dziennie) leki zawierające zmikronizowaną diosminę.

Czytaj więcej: Problemy z żyłami w podróży

Największą bolączką jest to ze nowotwór ten jest rozpoznawany zbyt późno. Przyczyna jest fakt, iż objawy są podobne do wielu innych schorzeń. Rak bywa zauważany dopiero, gdy daje przerzuty do innych narządów. Mężczyźni chorują w 52% przypadków, kobiety w 48%, wyraźnie widać, że w ciągu ostatnich lat liczba chorych rośnie.

Czytaj więcej: Rak trzustki

Specjaliści ostrzegają że może dojść do epidemii tej choroby. Zaobserwowano bardzo dużo nowych zachorowań, wyraźnie widać też że kobiety chorują trzy razy częściej niż mężczyźni. Szacuje się że na 100 kobiet chorują dwie więc ryzyko jest bardzo duże. Już od lat lekarze zastanawiają się dlaczego ta choroba atakuje coraz częściej, jednak brak jednoznacznych wniosków.

Czytaj więcej: Hashimoto

Wirus ten może przetrwać nawet w zamrożonej żywności, często do zakażenia dochodzi na przykład po zjedzeniu orzeszków wystawionych w barze, jako poczęstunek dla gości. Norowirus daje objawy w ciągu kilku godzin od zarażenia. One same ustępują po 24-60 godzinach. Objawy znacznie osłabiają chorego i pozbawiają go płynów fizjologicznych. Dlatego też choroba ta jest szczególnie groźna dla dzieci i osób starszych. W przypadku dzieci płyny trzeba uzupełniać na bieżąco.

Czytaj więcej: Nieodpuszczająca grypa żołądkowa cz2

Dziś chyba już każdy wie, co to takiego grypa żołądkowa i jakie są jej objawy. Mówiąc krótko są to wymioty i biegunka, ból brzuch oraz czasem gorączka. Wszystko to wywołane jest przez bardzo zjadliwego noro wirusa. Jeszcze kilka lat temu w naszym kraju zupełne o tej przypadłości nie słyszano. Specjaliści twierdzą, że noro wirusy pochodzą z półkuli zachodniej. Po raz pierwszy ten wirus został zidentyfikowany w 1968 roku w USA. Na dzień dzisiejszy wiemy już o nich znacznie więcej.

Czytaj więcej: Nieodpuszczająca grypa żołądkowa cz1

Choroba ta jest wywołana przez pierwotniaka Toksoplazma gonidii. Pasożyt ten występuje u wielu zwierząt, ale tylko w organizmie kota dojrzewa do postaci dorosłej i rozmnaża się. Zarazić się jest bardzo prosto wystarczy bezpośredni kontakt z zarażonym kotem, ale także jedząc niedogotowaną jagnięcinę, baraninę, wołowinę, pijać niepasteryzowane mleko od zakażonych kóz. Pierwotniak ten znajduje się we krwi, ale może również przedostać się do mięśni, uszkadzając tkanki. Choroba ta jest szczególnie groźna dla kobiet w ciąży, gdyż obecny we krwi pasożyt może przez łożysko zakazić płód, co może spowodować poronienie, ciężkie uszkodzenia układu nerwowego i wzroku lub niedorozwój psychoruchowy u dziecka.

Czytaj więcej: Toksoplazmoza

Do dnia dzisiejszego nie stwierdzono w 100% co jest odpowiedzialne za ta chorobę. Wiadomo tylko że częściej zapadają na nią kobiety niż mężczyźni. Wiadomo też że bardziej osoby które: są po 40 roku życia, mają nadwagę, prowadzą siedzący tryb życia, maja skłonności w genach do tej choroby. Zobaczmy zatem co to w ogóle jest to zwyrodnienie stawów. Kość która kończy się w stawie jest pokryta idealnie gładką powierzchnią.

Czytaj więcej: Zwyrodnienie stawów

Jest to choroba charakteryzująca się szumem w uszach, zawrotami głowy i niedosłuchem. Jest to postępująca choroba ucha środkowego i wewnętrznego. Jej istota jest kostnienie i upośledzanie ruchomości łańcucha kosteczek słuchowych. Powstałe w wyniku tego szumy uszne, zawroty głowy i niedosłuch są skutkiem nieprawidłowego metabolizmu wapnia pomiędzy poszczególnymi kosteczkami słuchowymi.

Czytaj więcej: Otoskleroza

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. strona głowna Praca Poznań

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, skup katalizatorów katowice Odszkodowanie zdrowotne . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…