jedzenie4Na światło dzienne wyszło kilka ciekawych informacji o spożywanym poprzez nas jedzeniu.

W wielu produktach znajduje się ona przykład syrop glukozow-fruktozowy, jest on otrzymywany ze skrobi kukurydzianej. Bywa on zastępcom cukru buraczanego lub trzcinowego. Ostatnie badania pokazały że może on być winowajcom otyłości, chorób układu krążenia i cukrzycy. Kontrowersje budzi tez spożywanie soi ponieważ twierdzi się że ma ona składnik rakotwórczy. Z tym że spożywanie samych ziaren jest nie groźne, ale przetwory sojowe zawierać mogą substancje rakotwórcze. Najcześciej znajdziemy je w zupkach typu instant czy przyprawach do zup. Niebezpieczne substancje powstają w wyniku suszenia białka soi. Niektóre dodatki do żywności mogą tez powodować duszności i zaostrzenie astmy. Chodzi tu przede wszystkim o kwas benzoesowy, benzoensan sodu, siarczyn wapnia i jeszcze kilka innych ukrywanych pod oznaczeniem E. Snuje się tez teorie jakoby polepszacze smaku dodawane do potraw mogły negatywnie wpływać na pamięć. Chodzi o to ze niektóre z nich mają zły wpływ na przewodzenie impulsów elektrycznych w mózgu. Do tej grupy należy między innymi glutaminian sodu który jest wzmacniaczem smaku. Naukowcy udowodnili też że dodatki dające maślane posmaki znane z chipsów i innych produktów spożywczych. Mogą wywoływać choroby płuc. 

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. http://bluevision.pl

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…