udar razCiągle się mówi o tej chorobie, tłumaczy się, jakie ma objawy a i tak czasem jest ignorowana czy to przez atakowanego czy też przez jego bliskich.

A w tym przypadku liczy się każda minuta. Nasz mózg by sprawnie działał potrzebuje każdego dnia dużej dawki tlenu, która dociera wraz z krwią. Dlatego też jego układ krwionośny jest bardzo rozbudowany. Jeśli do jakiejś komórki mózgowej przez kilka minut nie dociera krew to umiera. Jeśli do jakiegoś obszaru nie dociera krew to obszar ten nie może wykonywać zadań, za które odpowiada. W większości przypadków objawy udaru pojawiają się nad ranem, z tym, że nie w każdym przypadku mają jednakowe nasilenie. Czasem może to być zwykłe drętwienie ręki lub pojawienie się dziwnej miny na twarzy. Wszystko zależy od obszaru, jaki został objęty udarem. Jeśli zostanie zatamowany przepływ całej tętnicy to nie dotrze do mózgu krew z tlenem. Udar w skutek krwotoku rozwija się w wyniku pęknięcia naczynia krwionośnego znajdującego się w mózgu. Krew wylew się z niego i niszczy tkankę mózgową. Jeśli światło tętnicy zostanie zatkane to mówimy o udarze niedokrwiennym, a gdy krew zaleje fragment mózgu to o udarze krwotocznym. Głównym czynnikiem udaru jest wiek, nie mamy na to żadnego wpływu, jedyne, co to możemy do minimum ograniczyć zagrożenia. Udarom sprzyja nadciśnienie, palenie papierosów, choroby serca, nadużywanie alkoholu, cukrzyca otyłość i brak ruchu.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Olimpia

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, skup aut gdańsk . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…