wzmacniamy odpornoscMamy spory wpływ na to, w jakim stanie jest nasze serce i czy długo będzie zdrowe.

Najważniejsza jest chyba aktywność fizyczna. Regularny ruch ma bardzo dobry wpływ na nasze serce. Tętnice stają się bardziej elastyczne, zwiększa się ilość dobrego cholesterolu. Krążenie staje się usprawnione a mięsień sercowy mocniejszy. Rodzaj aktywności trzeb wybrać indywidualnie. Jeśli masz zbyt wysoki poziom złego cholesterolu to koniecznie go obniż. Jego nadmiar zwiększa ryzyko miażdżycy, zawału i innych chorób. Zacznij od ograniczenia jedzenia smażonych potraw. Ogranicz tłuste mięsa, słodycze i tłusty nabiał. Sprawdzaj swoją wagę, staraj się zjadać dziennie pięć małych posiłków zamiast trzech dużych. Jeśli palisz to natychmiast skończ z tym. Lecz przeziębienia i infekcje, stosuj się do zaleceń lekarza. Serce można wzmocnić poprzez dietę. Jedz czosnek, który obniża poziom złego cholesterolu, szkodliwych trój glicerydów i nadciśnienia. Wystarczy jeden ząbek dziennie. Ciśnienie krwi obniżymy też selerem naciowym, chrup je. Ważne jest regularne wykonywanie ćwiczeń. Jeśli masz problemy z ciśnieniem to mierz je codziennie rano, najlepiej po dwa razy. Raz w roku warto też wykonać elektrokardiogram popularnie nazywany badaniem EKG. Dzięki temu badaniu można szybko rozpoznać wiele chorób serca. Wzmacniamy układ krążenia

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. typowe wymiary okien

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…